• 2014-12-02

Walerij Paniuszkin o Rosji jakiej nie znacie w MCK

4 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie Walerij Paniuszkin poprowadzi wykład pt. Rosja jakiej nie znacie. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Dialog polsko-rosyjski.

Walerij Paniuszkin, wykład „Rosja jakiej nie znacie”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Walerij Paniuszkin, wykład „Rosja jakiej nie znacie”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wykład Rosja jakiej nie znacie poświęcony będzie paradoksalnie najmniej znanemu obliczu współczesnej Rosji – wymagającemu spojrzenia z dystansu, z przymrużeniem oka, które jednak potrafi zainspirować także gorzką refleksję.

Walerij Paniuszkin (ur. 1969 r. w Leningradzie) — absolwent moskiewskiego Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej, reżyser, scenarzysta. Jest jednym z najbardziej znanych rosyjskich dziennikarzy, szczególnie ceniony za literacką wartość swoich reportaży. Był korespondentem dziennika Kommiersant, pracował w kilku rozgłośniach radiowych. W 2004 roku otrzymał najważniejszą rosyjską nagrodę dziennikarską Złote Pióro Rosji. W Polsce znany dotychczas jako autor książek: Michaił Chodorkowski: więzień ciszy (2006), Gazprom: rosyjska broń (2008), Dwanaścioro niepokornych. Portrety nowych rosyjskich dysydentów (2011) oraz Rublowka (2013).

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na cykl wykładów Dialog polsko-rosyjski w Międzynarodowym Centrum Kultury, których tematyka dotyczy szeroko pojętej wiedzy o współczesnej Rosji, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia z obszaru kultury, historii i dziedzictwa narodowego oraz relacji rosyjsko-polskich. Pomysł spotkań rosyjskich wpisujących się w tradycję odbywających się w Sali Pod Kruki debat o kulturze państw europejskich narodził się z inicjatywy i we współpracy z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Walerij Paniuszkin, Rosja jakiej nie znacie
Wykład odbędzie się 4 grudnia 2014 roku o godzinie 18.00
Międzynarodowe Centrum Kultury
Rynek Główny 25
Kraków

Dodaj komentarz