• 2014-12-02

Urszula Dudziak i Skubas na wspólnym koncercie

Już 8 grudnia w sali koncertowej hotelu Victoria w Warszawie odbędzie się koncert Urszuli Dudziak, której gościnnie towarzyszyć będzie Skubas.

Urszula Dudziak, Skubas – koncert (źródło: Materiały prasowe organizatora)

Urszula Dudziak, Skubas – koncert (źródło: materiały prasowe organizatora)

Będzie to wydarzenie z cyklu kameralnych spotkań muzycznych pod nazwą Dom Kultury Victoria, które będą odbywać się od grudnia do końca czerwca. O doborze wykonawców nie decydowała tzw. popularność na listach przebojów, lecz przede wszystkim ciekawa muzyka z dobrym tekstem i indywidualność artysty.

Wśród gwiazd, które już potwierdziły swoją obecność na naszych spotkaniach są m.in. Urszula Dudziak, Skubas, Maciej Maleńczuk &Psychodancing, Kazik & kwartet ProForma, Raz Dwa Trzy, Czerwone Gitary i inni. Rolę kierownika tego Domu Kultury będzie pełnić Artur Orzech.

Poza doznaniami muzycznymi, Hotel Victoria chce zapewnić również wyjątkowe doznania smakowe. Specjalnie dla gości wydarzeń muzyczno-teatralnych, przygotowano ofertę ekskluzywnej kolacji w restauracji Le Victoria Brasserie Moderne pod batutą Szefa Kuchni Macieja Majewskiego.

Urszula Dudziak, Skubas – koncert (źródło: Materiały prasowe organizatora)

Urszula Dudziak, Skubas – koncert (źródło: materiały prasowe organizatora)

Urszula Dudziak – czołowa postać współczesnej wokalistyki. Występowała i nagrywała wspólnie z takimi sławami, jak m.in.: Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Ron Carter, Michael Brecker, Flora Purim, Nina Simone, Carmen McRae, Dee Dee Bridgewater, Sting czy Lionel Hampton. Niezwykła osobowość, z jeszcze bardziej niezwykłą historią, niecodzienną skalą głosu, swobodą i perfekcją intonacji oraz oryginalną techniką wokalną, które pozwoliły Jej zyskać opinię artystki niezwykle oryginalnej i kreatywnej. Każdy z koncertów to spotkanie z pełnymi humoru, dystansu do świata i siebie samej historiami, spotkanie z muzyką, która zawojowała świat.

Skubas – wokalista o wyjątkowej, bardzo charakterystycznej barwie głosu, do tej pory znany głównie z kooperacji ze Smolikiem, tym razem zaskakuje w zupełnie nowej odsłonie. Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. Artysta w swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Na koncertach stawia przede wszystkim na atmosferę i przestrzenne dźwięki. Jego najnowszy utwór, Nie mam dla Ciebie miłości podbija stacje radiowe i błyskawicznie zajął 1 miejsce na Liście Przebojów PR 3.

Urszula Dudziak – koncert
Gościnnie – Skubas
8 grudnia 2014 roku, godz. 20:00
Hotel Victoria
Warszawa

Dodaj komentarz