• 2014-11-29

Chińsko-polska Muzyczna Scena Eksperymentalna

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża w Lublinie zaprasza 29 listopada na Muzyczną Scenę Eksperymentalną. Zaproszonym artystą jest chiński kompozytor Zen Lu.

Muzyczna Scena Eksperymentalna, plakat (źródło: materiały prasowe)

Muzyczna Scena Eksperymentalna, plakat (źródło: materiały prasowe)

Zen Lu to pochodzący z chińskiego miasta Shenzhen, muzyk i artysta zajmujący się eksperymentalną elektroniką i ambientem. Założyciel wydawnictwa We Play! Records. Współtworzy liczne festiwale muzyki elektronicznej i dzięki jego działaniom Shenzhen – będące od wielu lat pustynią kulturalną – nabrało większej wartości artystycznej. Wraz z Grzegorzem Bojankiem stworzył chińsko-polskie przedsięwzięcie ChoP Festival: Polish Experimental Music in China. Jest też autorem instalacji dźwiękowych i organizatorem wielu wystaw, poświęconych różnym formom sztuki audiowizualnej.

Zen Lu jest aktywny na scenie muzycznej od 2002 roku. W 2005 roku opublikował swoją EP-kę Let’s Play w krakowskiej wytwórni AudioTong. Rok później chiński kompozytor zadebiutował długogrającą płytą Ding, która została wydana nakładem oficyny ETALABEL. Jego muzyka to skrupulatnie i finezyjnie skonstruowany ambient o wielobarwnych formach. Jego ostatnie pełnowymiarowe wydawnictwo The Future zostało wydane w 2007 roku, a EPka River (2013) została szybko wyprzedana. W roku 2014 występował wraz z Grzegorzem Bojankiem, współtwórcą projektu ChoP, w Rockbund Art Museum, w Szanghaju, Sealink Gallery w Hangzhou, EUP Art Festival, w Nanchang oraz w OCT Gallery, w Shenzhen.

Koncert Zen Lu, Muzyczna Scena Eksperymentalna
29 listopada 2014 roku, godz. 20.00
Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża
Dziwnie Ukryta Przestrzeń Artystyczna (piwnica Centrum Kultury)
ul. Peowiaków 12, Lublin

Dodaj komentarz