• 2014-11-29

MaMa w Kinie Praha

Kino Praha w Warszawie stworzyło specjalny cykl filmowy dla mam z małymi dziećmi. Kolejne spotkanie odbędzie się 3 grudnia, a w nim rozmowa z terapeutką Katarzyną Kramarz oraz projekcja filmu Serce, serduszko.

Mama w kinie Praha, plakat (źródło: materiały prasowe)

Mama w kinie Praha, plakat (źródło: materiały prasowe)

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony z myślą o Mamach z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja do nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali kinowej. Dźwięk jest przyciszony a światło przygaszone. Podczas seansu na sali są dostępne pieluchy, kosmetyki pielęgnacyjne oraz miejsce do przewijania. Na sali znajduje się kącik wyposażony w gry, zabawki i kredki, w którym animatorzy bawią się z dziećmi. Podczas trwania spotkania dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów.

W środę, 3 grudnia Kino Praha zaprasza na spotkanie Złość u dzieci. Agresja między rówieśnikami, które poprowadzi Katarzyna Kramarz.

Agresja u dzieci jest często występującym zjawiskiem. Maluch kopie, bije, krzyczy, gryzie…  rodzic może czuć bezradność i mętlik w głowie, i zrobi wszystko, żeby dziecko się wreszcie uspokoiło. Najszybszym ale nienajlepszym sposobem jest przekupstwo – agresji nie wolno ignorować, ustępować, a tym bardziej nagradzać. Zanim jako rodzice damy ujście negatywnym emocjom, zastanówmy się nad przyczyną takiego zachowania i odpowiednim rozwiązaniem.

Wśród tematów poruszonych na spotkaniu znajdą się:

  • Przyczyny i mechanizmy powstawania agresji i przemocy,
  • Propozycje oddziaływań wychowawczych,
  • Wybuch – czyli jak reagować, by nie wybuchnąć wraz z dzieckiem,
  • Postępowanie z agresywnym dzieckiem,
  • Pomoc, jakiej możemy udzielić dziecku, aby wyrażało swoją złość w konstruktywny sposób,
  • Znaczenie podjętych ról – ofiara kontra agresor.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kramarz – terapeuta, psycholog, magister Psychologii Klinicznej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, specjalizująca się w pracy z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Doświadczona w prowadzeniu socjoterapii z dziećmi przejawiającymi zaburzenia emocjonalne i braku w sferze radzenia sobie z zachowaniami o podłożu afektywnym.

Po spotkaniu odbędzie się projekcja filmu Serce, serduszko w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.

Serce, serduszko – to opowieść o wolności, przyjaźni i wierze w marzenia. Maszeńka marzy o karierze primabaleriny. Pewnego dnia ucieka z domu dziecka, a w ślad za nią rusza Kordula, jej ekscentryczna opiekunka i miłośniczka tatuaży. Razem przemierzają całą Polskę od Bieszczad aż do Gdańska, by zdążyć na egzamin do szkoły baletowej. Ścigane listem gończym przez policję, napotykają na swojej drodze mnóstwo dziwnych postaci, które pomagają dziewczynce spełnić marzenia. Maszeńki szuka też jej ojciec, który musi na nowo odnaleźć drogę do serca córki i odmienić swoje życie.

MaMa w Kinie Praha
3 grudnia 2014 roku, godz. 11.00
Katarzyna Kramarz, Złość u dzieci. Agresja między rówieśnikami
Projekcja filmu Serce, serduszko, reż. Jan Jakub Kolski
ul. Jagiellońska 26, Warszawa
Kino Praha, Fundacja MaMa

Dodaj komentarz