• 2014-11-29

Piękna i Bestia – muzyczna opowieść o miłości

3 grudnia na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie zostanie wystawiony spektakl dla dzieci pt. Piękna i Bestia. Reżyserką tego muzycznego wydarzenia jest Lena Szurmiej.

„Piękna i Bestia", reż. Lena Szurmiej, fot. A. Wencel (źródło: materiały prasowe)

„Piękna i Bestia", reż. Lena Szurmiej, fot. A. Wencel (źródło: materiały prasowe)

Spektakl muzyczny dla dzieci pt. Piękna i Bestia w reżyserii Leny Szurmiej wystawiane jest w języku polskim. Piękna i Bestia po raz pierwszy spisana została przez Gabrielle-Suzane Barbot de Villeneuve w XVIII w. Wersja bardziej uproszczona i bardziej znana do dziś, napisana została przez Jean-Marie Leprince de Beaumont, także w XVIII w. Baśń ta, jak każda inna, należąca do klasyki, ukazuje wady i zalety człowieka. Oprócz takich tematów jak egoizm, dobro czy miłość, uświadamia bardzo mocno problem nietolerancji inności. Pokazuje, że miłość i akceptacja zwyciężają strach i zamieniają Bestię w człowieka.

Lena Szurmiej, reżyserka i scenarzystka przedstawienia, ułożyła również choreografię. Przedstawiła Piękną i Bestię w klasyczny sposób, dbając, aby dzieci – wymagający widzowie – poczuły klimat prawdziwego teatru. Istotnym elementem spektaklu jest muzyka, skomponowana przez Teresę Wrońską.

Piękna i Bestia, reż. Lena Szurmiej, muz. Teresa Wrońska
3 grudnia 2014 roku, godz. 9.30 i 11.30
Plac Grzybowski 12/16, Warszawa
Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz w Warszawie

Dodaj komentarz