Dwusiostrzana nowość – Mam oko na miasteczko

25 listopada w Wydawnictwie Dwie Siostry miała premierę kolejna część ze znanej i lubianej przez dzieci serii Mamoko, autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich, pt. Mam oko na miasteczko.

Aleksandra i Daniel Mizielińscy, „Mam oko na miasteczko" (źródło: materiały prasowe)

Aleksandra i Daniel Mizielińscy, „Mam oko na miasteczko" (źródło: materiały prasowe)

Miasteczko Mamoko tętni życiem. Ulicami biegnie maraton, przed ratuszem demonstrują przeciwnicy truskawek, a na przedmieściach właśnie wylądowali przybysze z kosmosu. Co jeszcze się tam dzieje? To zależy od ciebie. Na 25 dwustronnych kartach znajdziesz 50 miejsc, w których aż roi się od postaci i szczegółów. Ułóż z nich swoje własne miasteczko i opowiedz, co się w nim wydarzyło. Wyszukaj ulubionych bohaterów z książek o miasteczku Mamoko i spróbuj znaleźć wszystkie listy i pomidory. Czy wiesz, kto je zgubił?

Książki z serii Mamoko to historie opowiedziane wyłącznie za pomocą obrazów tytułowego miasta. Tym razem publikacja jest wzbogacona o zestaw kart, które można układać na wiele sposobów. Przedstawiają one dziesiątki miejsc i sytuacji, w których biorą udział bohaterowie serii Mamoko. Każde dziecko może ułożyć z nich swoje własne, niepowtarzalne, tętniące życiem miasteczko.

Aleksandra i Daniel Mizielińscy (ur. 1982) – graficy, twórcy książek i stron internetowych. Art dyrektorzy studia dizajnerskiego i autorzy wielu książek, m.in. Mapy, Miasteczko Mamoko, D.O.M.E.K. i Co z Ciebie wyrośnie?, ilustratorzy książek D.E.S.I.G.N., S.Z.T.U.K.A. i Gdzie jest wydra?. Laureaci licznych nagród i wyróżnień przyznawanych za projekty książkowe i internetowe, w tym prestiżowego międzynarodowego wyróżnienia BolognaRagazzi Award 2010 za książkę Co z Ciebie wyrośnie? oraz francuskiej Prix Sorcières 2013 i włoskiej Primo Andersen 2013 za Mapy.

Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Mam oko na miasteczko
Premiera: 25 listopada 2014 roku
Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz