• 2014-11-28

Do polskich kin wchodzi film Władca Wszechświata

Władca Wszechświata to najnowszy film Marca Baudera poruszający tematykę finansów, inwestycji i bankowości. Premiera 5 grudnia w polskich kinach.

„Władca Wszechświata” reż. Marc Bauder – plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Władca Wszechświata” reż. Marc Bauder – plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Po latach finansowego kryzysu, spadków na giełdach, walutowych spekulacji już chyba nikt nie ma wątpliwości, kim są prawdziwi władcy świata. To nie politycy, czy generałowie stojący na czele armii tylko żyjący w szklanych wieżach bankowi inwestorzy. To właśnie o nich opowiada film Władcy wszechświata, którego bohaterowie – bankierzy wysokiego szczebla – opowiadają o swoich motywacjach, emocjach i sposobach działania. Dzięki nim widz ma unikalną szansę, by zajrzeć za kulisy świata, w którym liczy się tylko maksymalny zysk, a naczelną zasadą jest: bądź bezwzględny. Fantastycznie zrealizowany, trzymający w napięciu, ale i prawdziwie przerażający film otrzymał nagrodę na festiwalu w Locarno, a niemieccy krytycy uznali go za najlepszy dokument roku.

Władca wszechświata jest częścią wspieranego przez Komisję Europejską projektu The TIDE Experiment, będącego częścią programu poszukiwania nowych rozwiązań dystrybucyjnych w cyfrowej erze. Film ten będzie miał jednoczesną premierę zarówno w kinach jaki i platformach VOD w dziesięciu europejskich krajach.

Marc Bauder urodził się w 1974 roku w Stuttgarcie w Niemczech. W latach 1996-2001 studiował zarządzanie biznesem w Kolonii, St. Callen i Nowym Jorku. Zaraz potem podjął naukę w szkole filmowej Babelsberg w Poczdamie, którą ukończył w 2004 roku. Już w 1999 roku założył firmę producencką Bauderfilm, w której realizuje swoje filmy. Last To Know z 2006, które Bauder wyreżyserował wspólnie z Dortem Franke, było pierwszym dużym sukcesem studia. Film pokazany został w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, gdzie spotkał się z gorącym przyjęciem krytyki. Kolejne pełnometrażowe filmy fabularne i dokumentalne Bauderfilm regularnie pokazywane są i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych świata.

Władca Wszechświata
Reżyseria: Marc Bauder
Obsada: Rainer Voss
Premiera: 5 grudnia 2014 roku
Dystrybutor: Gutek Film

Dodaj komentarz