Pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki

25 listopada odbyła się oficjalna prezentacja finalnego projektu architektonicznego Muzeum Polskiej Wódki, którego otwarcie zaplanowano na 2017 rok w zrewitalizowanym Centrum Koneser na warszawskiej Pradze Północ. Autorem stałej ekspozycji jest renomowana pracowania architektoniczna Nizio Design International. Logotyp i identyfikację wizualną stworzył uznany artysta plastyk – Andrzej Pągowski.

Muzeum Polskiej Wódki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzeum Polskiej Wódki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Postindustrialne budynki z czerwonej cegły, w których przez wiele lat działała Wytwórnia Wódek Koneser już w 2017 roku staną się ważnym punktem na kulturalnej mapie Warszawy. Właśnie tam powstanie pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki.

Stałą ekspozycję muzeum zaprojektowała pracownia Nizio Design International proponując nowoczesne, multimedialne ujęcie tradycyjnych elementów wystawy, które angażują odbiorcę i pobudzają jego zmysły. Nizio Design International ma w swoim portfolio m.in. takie prestiżowe realizacje, jak projekt i wykonanie wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz projekt rewitalizacji Starej Kopalni Julia w Wałbrzychu na cele kulturalno-dydaktyczne.

Muzeum Polskiej Wódki
Planowane otwarcie: 2017 rok
Warszawa

Dodaj komentarz