• 2014-11-27

Bach, Vivladi i Telemann w ramach Warsaw Camerata à la carte

Dzieła trzech kompozytorów będzie można usłyszeć 30 listopada w Kościele Matki Bożej z Lourdes w Warszawie w ramach cyklu Warsaw Camerata à la carte!

„Warsaw Camerata à la carte!” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Warsaw Camerata à la carte!” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Publiczność wybrała błyskotliwe dzieła J. S. Bacha, A. Vivaldiego i G. F. Telemanna muzykę barokową na program kolejnego koncertu cyklu Warsaw Camerata à la carte! – muzyczna rezydencja 2014-2016.

Tym razem melomani wybrali: Koncert na 2 wiolonczele g-moll RV 531 A. Vivaldiego, 6 Koncert Brandenburski B-dur BWV 1051 J. S. Bacha oraz Suitę Don Kichote TWV 55: G10 i Suitę La Lyra TWV 55: Es3 G. F. Telemanna. Te piękne kompozycje wykona niesamowite grono solistów: Michał Styczyński – altówka, Wojciech Walczak – altówka, Jerzy Wołochowicz – wiolonczela i Michał Zieliński – wiolonczela wraz z orkiestrą Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego. Jak zawsze podczas koncertu publiczność zagłosuje na muzyczne niespodzianki, które znajdą się w menu à la carte. Po muzycznej uczcie odbędzie się tradycyjne spotkanie koktajlowe z wykonawcami i rozmowami o muzyce i ulubionych kompozycjach. Realizowany trzeci sezon cykl Warsaw Camerata à la carte! jest nowatorskim projektem, w którym słuchacze wybierają w drodze głosowania programy wszystkich imprez. Koncert odbędzie się 30 listopada o godz. 16:00 w Kościele Matki Bożej z Lourdes w Warszawie. Wkrótce rusza głosowanie na program następnego koncertu, który odbędzie się 26 grudnia.

Warsaw Camerata à la carte! – muzyczna rezydencja 2014-2016
Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna
Soliści: Michał Styczyński, Wojciech Walczak, Jerzy Wołochowicz, Michał Zieliński
Orkiestra: Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego
30 listopada 2014 roku, godz. 16.00
Kościół Matki Bożej z Lourdes
Warszawa

Dodaj komentarz