• 2014-11-27

Ostatni koncert Natalii Przybysz promujący album Prąd

30 listopada w klubie Basen w Warszawie Natalia przybysz zagra ostatni koncert promujący jej nowy album. Prąd to muzyka z pogranicza bluesa i soulu.

Natalia Przybysz „Prąd” – okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalia Przybysz „Prąd” – okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Płyta ukazała się 17 listopada nakładem Warner Music Poland. Punktem wyjścia do pracy była piosenka Niebieski z ostatniego wydawnictwa pt. Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin. Na krążku Prąd Natalia Przybysz płynnie porusza się po cienkiej granicy między bluesem i soulem, zakorzeniona jest zarówno w amerykańskiej tradycji obu gatunków, jak i otwarcie nawiązuje do klasyki polskiego bluesa i rocka z lat 60. i 70. Artystka kontynuuje, więc przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat 60.

Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji.
Natalia Przybysz

Piosenkarka jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty. W powstanie płyty zaangażował się cały zespół – Jerzy Zagórski, gitarzysta zespołu, jest producentem i współkompozytorem większości piosenek. Swoje pomysły na utwór dorzucili również gitarzysta Mateusz Waśkiewicz i basista Filip Jurczyszyn.

Natalia Przybysz – koncert
30 listopada 2014 roku
Klub Basen
Warszawa

Dodaj komentarz