• 2014-11-27

Krzysztof Zanussi i Agata Buzek na spotkaniu z Januszem Wróblewskim

5 grudnia w Kinie Praha w Warszawie gośćmi wieczoru będą reżyser oraz główna aktorka filmu Obce Ciało, Krzysztof Zanussi i Agata Buzek.

„Janusz Wróblewski przedstawia” – spotkanie z Krzysztofem Zanussim i Agatą Buzek – plakat (źródło:materiały prasowe organizatora)

„Janusz Wróblewski przedstawia” – spotkanie z Krzysztofem Zanussim i Agatą Buzek – plakat (źródło:materiały prasowe organizatora)

Jest to kolejne spotkanie spod znaku Janusz Wróblewski przedstawia, gdzie dziennikarz, publicysta, autora książki Reżyserzy – Janusz Wróblewskiego zaprasza do rozmowy znane postaci polskiego kina. W ramach cyklu pokazywane są premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego – Janusza Wróblewskiego to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. Do tej pory można było wziąć udział w debacie z takimi osobami jak Łukasz Palkowski, Jan Komasa czy Jerzy Stuhr. Najbliższe spotkanie odbędzie się 5 grudnia o godz. 20.15 w warszawskim Kinie Praha, a będzie poświęcone najnowszemu filmowi Krzysztofa Zanussiego Obce ciało, w którym główną rolę zagrała Agata Buzek.

Obce ciało – Angelo i Kasia poznali się we Włoszech w grupie modlitewnej Focolari, gdzie połączyła ich miłość i wiara w Boga. Ich związek przerywa powrót dziewczyny do Polski i decyzja o wstąpieniu do klasztoru. Angelo przyjeżdża do Warszawy, żeby nakłonić Kasię do zmiany zdania. Czekając na jej decyzję, podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji. Firmą zarządza bezwzględna i cyniczna Kris przy pomocy swojej asystentki Miry. W korporacyjnej rzeczywistości, głęboko wierzący Angelo staje się ofiarą drwin i mobbingu. Kris, wykorzystując swoją władzę, bawi się nim i chce zmusić do złamania zasad moralnych, ale jednocześnie jest zafascynowana jego wiarą.

Janusz Wróblewski przedstawia – spotkanie z Krzysztofem Zanussim i Agatą Buzek
5 grudnia 2014 roku, godz. 20.15
Kino Praha w Warszawie
Warszawa

Dodaj komentarz