Interaktywne Mikołajki w Gdańskiej Galerii Miejskiej

Od 1 do 6 grudnia w Gdańskiej Galerii Miejskiej będzie się odbywać akcja animacyjna dla dzieci, podczas której będą one tworzyć swoją własną wystawę mikołajkową. Warsztaty poprowadzi Robert Sochacki.

Robert Sochacki, „Dzień Dziecka" (źródło: materiały prasowe)

Robert Sochacki, „Dzień Dziecka" (źródło: materiały prasowe)

Podczas wystawy, której autorem jest Robert Sochacki, dzieci będą mogły napisać swój list do Mikołaja lub stworzyć dla niego rysunek. Malunkami przywitają Mikołaja, z którym będą się mogły spotkać w Galerii w sobotę 6 grudnia.

Galeria zaprasza dzieci na rysowanie – bo w galerii są obrazy, czyli coś, co się rysuje, maluje. Wystawa powstanie z wykorzystaniem najnowszych technologii dostępnych w życiu codziennym – tabletów. Dzieci swobodnie będą rysować na tabletach, bawiąc się nimi. Rysunek trafi bezpośrednio na ścianę galerii. Dzieci od 1. do 6. grudnia przychodząc do galerii, będą rysowały i tworzyły swoją własną wystawę. W galerii na ścianach wszystkie rysunki będą pokazywane w formie interaktywnej projekcji. Rysunki swobodnie – jak planety w kosmosie, będą krążyły po ścianach galerii, a zwiedzający będą mieli szansę nimi poruszać. Każdy zwiedzający stanie się częścią wystawy. Ostatni dzień – Mikołajki 6 grudnia, jest nie tylko dniem zamknięcia, ale także świętem, w którym wszyscy mogą oglądać efekt tygodniowej pracy uczestników.

Robert Sochacki – autor interaktywnej wystawy Dzień Dziecka, urodzony w 1971 roku w Gdańsku, absolwent gdańskiej ASP (dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w 1997 roku), obecnie doktorant tejże uczelni. Artysta nowych mediów – artysta video, Vj, performer, autor miejskich interwencji. Jego malarskie poszukiwania, rozszerzone o doświadczenie pracy nad scenografią teatralną, były początkiem interwencji artysty w rzeczywistość miejską. Dziś już nie tylko umieszcza swoje instalacje w przestrzeni publicznej, ale próbuje przenikać dwie równoległe rzeczywistości, tą wirtualną – internetową i tą na pozór normalną. Swoje realizacje pokazuje nie tylko w Polsce.

Wystawa Dzień Dziecka
1–6 grudnia 2014 roku, godz. 10.00–18.00
Spotkanie z Mikołajem: 6 grudnia 2014 roku, godz. 12.00
Gdańska Galeria Miejska 1, Piwna 27/29
Gdańsk

Dodaj komentarz