• 2014-11-27

Czy Witkacy jest dla wszystkich? w Teatrze Odwróconym

Na to pytanie uzyskamy odpowiedź 30 listopada w Teatrze Odwróconym w Krakowie podczas Festiwalu wieńczącego projekt pt. Witkacy dla wszystkich.

„Czy Witkacy jest dla wszystkich?” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Czy Witkacy jest dla wszystkich?” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przez ostatnie cztery miesiące mieszkańcy Krakowa, brali udział w warsztatach teatralnych, socjoterapeutycznych i plastycznych, które tematyką nawiązywały do twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Dzieci bawiły się jego młodzieńczymi dramatami tzw. Juweniliami, młodzież inspirowała się Matką, seniorzy badali Szewców.

Podczas cyklicznych spotkań uczestnicy mieli okazję m.in. poznać tajniki pracy na scenie, zmierzyć się z wyzywaniem narysowania portretu, a także wziąć udział w Warsztacie Witkacowskim i podyskutować o interpretacjach dramatów Mistrza ze znawcami tematu – dr Markiem Średniawą i Przemysławem Pawlakiem.

Dla nas jako organizatorów najważniejszym jest, by uczestnicy po zakończeniu projektu mieli poczucie przeżycia czegoś istotnego, co wzbogaciło ich wiedzę a przede wszystkim umiejętności interpersonalne – doświadczenia, które tchnie w ich życie nowe kolory.
Szymon Budzyk, prezes Fundacji Sztuka Teatru

Czy rzeczywiście tak się stało? Co uczestnicy przygotują na finałowy pokaz? Jak zinterpretują trzy witkacowskie dramaty? Czy Witkacy jest dla wszystkich? O tym będzie można się przekonać już 30 listopada o g. 15.00 w Teatrze Odwróconym. W programie: wernisaż dziecięcych prac plastycznych, pokazy etapów teatralnej pracy warsztatowej dzieci, młodzieży oraz seniorów, projekcja filmu dokumentującego przebieg warsztatów. W przerwach – dyskusje, gry i zabawy z metafizyką w tle.

Czy Witkacy jest dla wszystkich?
30 listopada 2014 roku, godz. 15.00
Teatr Odwrócony
Kraków

Dodaj komentarz