• 2014-11-26

O krasnoludkach i ich tajemnicach. Bajkowy koncert we Wrocławiu

Tajemnica Krasnala Szomola to muzyczna bajka autorstwa Włodzimierza Szomańskiego, która rozbrzmi 5 grudnia w Filharmonii Narodowego Forum Muzycznego we Wrocławiu.

„Tajemnica Krasnala Szomola" (źródło: materiały prasowe)

„Tajemnica Krasnala Szomola" (źródło: materiały prasowe)

W przeddzień mikołajek na koncert zaprasza Krasnal Szomol i gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej. Bajka muzyczna przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Autorem Tajemnicy Krasnala Szomola jest Włodzimierz Szomański, założyciel zespołu Spirituals Singers Band. Postać i twórczość tego wybitnego artysty, który w maju 2014 roku zginął w wypadku samochodowym, na zawsze pozostanie w pamięci melomanów dzięki licznym kompozycjom, takim jak Missa gospel’s, Litania do polskich ŚwiętychSanto Subito czy właśnie Tajemnica Krasnala Szomola.

Podczas koncertu 5 grudnia będzie można usłyszeć najbardziej znane i lubiane wiersze poety Juliana Tuwima z muzyką Włodzimierza Szomańskiego. Pan Tralaliński, Okulary, Zosia Samosia, Lokomotywa czy Spóźniony słowik to tylko niektóre z utworów, jakie znajdą się w programie tego wieczoru.

Podczas koncertu wystąpią lubiani przez wrocławian Spiritualsi, córka kompozytora, Olga Szomańska, popularna wokalistka młodego pokolenia, a także znany miłośnikom musicali i polskich seriali Marcin Kołaczkowski. Zagra Kameleon Trio, który popularność zyskał dzięki rock operze Krzyżacy, oraz Kwartet smyczkowy Orkiestry Symfonicznej NFM.

Przed koncertem, o godz. 18.00 przed budynkiem Filharmonii nastąpi odsłonięcie figurki Krasnala Szomola.

Olga Szomańska – wokal
Marcin Kołaczkowski – wokal
Spirituals Singers Band
Kameleon Trio
Kwartet smyczkowy Orkiestry Symfonicznej NFM
Włodzimierz Szomański – muzyka
Julian Tuwim – słowa
Piotr Hajduk – kierownictwo muzyczne i aranżacje
Marcin Kołaczkowski – scenariusz i reżyseria

Tajemnica Krasnala Szomola – bajka muzyczna dla dzieci i dorosłych
5 grudnia 2014 roku, godz. 19.00
sala koncertowa Filharmonii
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19
Narodowe Forum Muzyki
Wrocław

Dodaj komentarz