Poranki jazzowe z muzyką dla dzieci na żywo

Fundacja Jazz Jamboree i Fundacja Muranów zapraszają dzieci z rodzinami na spotkania z muzyką i filmem. Najbliższe spotkanie 29 listopada w Kinie Muranów.

Poranek jazzowy dla dzieci (źródło: materiały prasowe)

Poranek jazzowy dla dzieci (źródło: materiały prasowe)

Repertuar każdego poranka stanowią znane i lubiane filmy animowane dla najmłodszych. Natomiast znani i popularni muzycy jazzowi są autorami tła muzycznego wykonywanego równolegle z wyświetlanym filmem. Muzyczna interpretacja obrazu to improwizacja artystów, którzy za każdym razem tę samą historię mogą opowiedzieć innym muzycznym językiem. Językiem ambitnym, magicznym, ale nie trudnym, nawet dla najmłodszego widza. Poranki te udowodnią, że jazz nie jest muzyką niezrozumiałą, trudną, lecz tą która pobudza wyobraźnię najmłodszych odbiorców. Ukażą nieznany być może dotąd świat dźwięków.

Na żywo zagrają zespoły Blues Fellows Swingin’ Band & Ewa Konarzewska oraz Warsaw Dixielanders. Po projekcji dzieci i rodzice mogą wziąć udział w warsztatach artystycznych, które są lekcją wyobraźni dla każdego dziecka.

29 listopada Kino Muranów zaprasza na zestaw filmowy pt. Zaczarowane dźwięki.

Śpiew ptaków, warkot samochodów, szum liści. Odgłosy towarzyszą nam przez cały dzień, wprawiając w stan relaksu i zadumy, radości. Przenieśmy się więc w świat Koziołka Matołka, który szukając Pacanowa trafia na dwór króla i bierze udział w konkursie śpiewu. Pies i kot mieszkają w jednym domu, co prowadzi do wielu nieporozumień. Co będzie gdy w domu pojawią się instrumenty? Pomysłowy Dobromir z głową pełną pomysłów, przygotowuję muzyczne popołudnie. Natomiast Mieszkaniec zegara z kurantem poprzez swoje muzyczne pasje, da się we znaki swoim domownikom.

Podczas pokazu zostaną przedstawione następujące bajki:

Konkurs śpiewu – Dziwne przygody Koziołka Matołka | 8’57
Koncertmistrz – Mieszkaniec zegara z kurantem | 8’51”
Muzyczne popołudnie – Pomysłowy Dobromir | 9’28”
Decybele – Pies, Kot i… | 8’54”
Hi Fi – Dwa Koty i Jeden Pies | 9’25”

Kolejne poranki jazzowe odbędą się  6, 13 i 20 grudnia.

Poranek jazzowy dla dzieci Zaczarowane dźwięki
29 listopada 2014 roku, godz. 11.00
Kino Muranów
Fundacja Jamboree i Fundacja Muranów
Warszawa

Dodaj komentarz