Nadchodzi Coming Out 2014

Od 29 listopada w budynku przy Placu Małachowskiego będzie można oglądać wystawę Coming Out. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie wychodzi ze swoich murów, pokazując to, co ma najbardziej wartościowego – najlepsze prace dyplomowe absolwentów. Wydarzenie jest elementem promocji młodej sztuki i dorocznym, nieformalnym spotkaniem twórców: uznanych artystów – pedagogów oraz absolwentów i studentów warszawskiej ASP.

Coming OuT 2014, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Coming OuT 2014, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie eksponowane są dyplomy z ośmiu wydziałów – Malarstwa, Rzeźby, Grafiki, Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Architektury Wnętrz, Wzornictwa, Sztuki Mediów oraz Scenografii. Prezentowanych jest prawie 30 prac – obrazy, plakaty, rzeźby, grafiki, prezentacje multimedialne, filmy, zdjęcia, książki, projekty architektoniczne i wzornicze.

Przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest promowanie najlepszych absolwentów oraz pomoc w rozpoczęciu, mam nadzieję, wspaniałych karier zawodowych. To zadanie traktujemy priorytetowo jako powinność Uczelni wobec jej wychowanków.

(prof. Paweł Nowak, prorektor ds. artystycznych i naukowych ASP w Warszawie)

Wystawa skierowana jest do miłośników sztuki, bywalców wydarzeń kulturalnych, krytyków, dziennikarzy, animatorów kultury. Szczególnie cenne jest zainteresowanie branż kreatywnych oraz przedstawicieli biznesu. To właśnie Coming Out stwarza zainteresowanym współpracą z młodymi artystami firmom, studiom projektowym i galeriom szanse nawiązania bezpośrednich kontaktów z młodymi, zdolnymi artystami.

Jak co roku wystawie towarzyszyć będzie obszerny katalog. Publikacje z poprzednich edycji były bardzo pozytywnie oceniane przez czytelników i wydawców. Katalog z roku 2010 otrzymał wyróżnienie w 50. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku.

Coming Out 2014
Wernisaż: 28 listopada 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 7 grudnia 2014 roku
Plac Małachowskiego 2 (wejście od ul.  R. Traugutta), IV piętro
Warszawa

Dodaj komentarz