Alfabet Suworowa – ABC współczesnej Rosji

26 listopada w księgarni Matras w Warszawie odbędzie się spotkanie z Wiktorem Suworowem. Rozmowa będzie dotyczyła jego najnowszej książki Alfabet Suworowa, która ukazała się 19 listopada w Wydawnictwie Rebis.

Wiktor Suworow, „Alfabet Suworowa" (źródło: materiały prasowe)

Wiktor Suworow, „Alfabet Suworowa" (źródło: materiały prasowe)

Alfabet Suworowa to pierwsza książka Wiktora Suworowa, oficera GRU, pisarza i historyka, napisana specjalnie dla polskich czytelników. Wywiad rzekę z Suworowem przeprowadził Piotr Zychowicz, autor książek Pakt Ribbentrop–Beck (2012) i Obłęd ’44 (2013).

Czytelnik ma okazję spojrzeć na kilkadziesiąt postaci, które wywarły wielki wpływ na dzieje Rosji, Europy i świata oczami Suworowa: Stalin, Hitler, Katarzyna II, Rasputin, Napoleon, Reagan, Beria oraz Iwan Groźny, ale także Piłsudski, Jaruzelski, Dzierżyński i Ryszard Kukliński. Autor wyjaśnia także dlaczego zdradził Związek Sowiecki i przeszedł na stronę Zachodu. Rozwija swoje znane już śmiałe tezy historyczne – na czele z twierdzeniem, że Hitler w 1941 roku uprzedził atak Stalina. Ujawnia wiele nieznanych faktów z własnego, barwnego życiorysu.

Wiktor Suworow (Władimir Bogdanowicz Rezun) to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. W Polsce ukazały się m.in. książki: Akwarium, GRU, Matka diabła, Tatiana – tajna broń, cykl Cień zwycięstwa oraz powieści kryminalne z cyklu o Nastii Strzeleckiej. Pierwszy tom z jego pięcioksięgu Lodołamacz kupiło kilkanaście milionów czytelników.

Wiktor Suworow, Alfabet Suworowa
Premiera: 19 listopada 2014 roku
Dom Wydawniczy Rebis

Spotkanie z autorem: 26 listopada 2014 roku, godz. 18.00
Księgarnia Matras, Al. Solidarności 113
Warszawa

Dodaj komentarz