• 2014-11-25

Jezus Chrystus Zbawiciel pojawi się na plaży

Teatr na Plaży w Sopocie zaprasza 29 listopada na gościnny spektakl Michała Zadary, wg. tekstu Klausa Kinskiego, Jezus Chrystus Zbawiciel.

„Jezus Chrystus Zbawiciel” reż. Michał Zadara, Teatr na Plaży – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Jezus Chrystus Zbawiciel” reż. Michał Zadara, Teatr na Plaży – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Show na pograniczu koncertu i performance’u, w formie wyrazistego, punkowego komunikatu jest koprodukcją Teatru Powszechnego m.st. Warszawy, festiwalu Boska Komedia, Łaźni Nowej oraz Centrali, miał swoją premierę na festiwalu Boska Komedia w 2012 roku. W przedstawieniu występuje Barbara Wysocka, a towarzyszą na scenie perkusista Leszek Lorent oraz gitarzysta Barłomiej Tyciński z zespołu Mitch&Mitch.

Scenariusz jest uwieńczeniem wieloletniego zainteresowania Klausa Kinskiego Ewangeliami. Przedstawił w nim Jezusa jako jednego z najodważniejszych, najbardziej wolnych, najnowocześniejszych spośród wszystkich ludzi, który woli dać się zmasakrować, niż żywcem zgnić z innymi.

Kinski wyrwał figurę Jezusa instytucjom władzy i przywrócił go kontrkulturze, przypominając nam, że Jezus nie chciał nigdy być sojusznikiem jakiejkolwiek władzy i przeciwstawiał się wszystkim stosunkom, w których człowiek jest poniżany i wykorzystywany.

Jezus Chrystus Zbawiciel
Reżyseria: Michał Zadara
Obsada: Barbara Wysocka, Leszek Lorent, Bartłomiej Tyciński
29 listopada 2014 roku, godz. 18.00, godz. 20.00
Teatr na Plaży w Sopocie

Dodaj komentarz