Bezpłatne e-booki po raz trzeci z Czytaj KRK!

Nie będzie kolejek, towaru nie zabraknie i wszystko za darmo. 21 listopada wystartowała już trzecia w tym roku odsłona akcji Czytaj KRK!. Dzięki aplikacji mobilnej można przeczytać w Krakowie bezpłatnie 10 bestsellerowych e-booków. Tym razem na wirtualnej półce znalazły się książki m.in. Szczepana Twardocha, Agaty Passent, Eltona Johna, Adama Zagajewskiego, Przemka Kossakowskiego czy Szymona Hołowni.

„Czytaj KRK!” – logo (źródło: materiały prasowe)

„Czytaj KRK!” – logo (źródło: materiały prasowe)

W nadchodzące listopadowe wieczory rozgrzeje nas mocna literatura i kawa. Kody QR umożliwiające bezpłatne wypożyczenie książek można znaleźć na stojakach ustawionych na stolikach krakowskich kawiarni i pubów. Tradycyjnie blisko 100 plakatów będzie dystrybuowanych w krakowskich bibliotekach oraz instytucjach kultury.

Do korzystania z aplikacji Czytaj KRK! wystarczy smartfon lub tablet wyposażony w system operacyjny Android lub iOS. Podobnie jak w poprzednich edycjach pobrane e-booki będzie można czytać przez 30 dni. Czytaj KRK! to bezprecedensowe przedsięwzięcie realizowane wspólnie przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Woblink, lidera wśród platform e-bookowych w kraju.

W ramach trzeciej edycji dostępne są następujące książki:

  • Czy jesteś psychopatą – Jon Ronson (Wydawnictwo Insignis),
  • B jak Bauhaus. Alfabet współczesności – Deyan Sudjic (Wydawnictwo Karakter),
  • Morfina – Szczepan Twardoch (Wydawnictwo Literackie),
  • Elton John. Miłość jest lekarstwem. O życiu, pomaganiu i stracie – Elton John (Wydawnictwo Sine Qua Non),
  • Kto to Pani zrobił? – Agata Passent (Wydawnictwo Wielka Litera),
  • Staś i Nel – Leszek Talko (Wydawnictwo Znak Emotikon),
  • Holyfood – Szymon Hołownia (Wydawnictwo Znak),
  • Asymetria – Adam Zagajewski (Wydawnictwo a5),
  • Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach – Mariola Pryzwan (wydawnictwo Marginesy),
  • Na granicy zmysłów – Przemek Kossakowski (Wydawnictwo Otwarte),

Przypominamy, że czytelnicy spoza Krakowa, którzy nie są w stanie zeskanować kodów QR z dostępnych w mieście nośników, mogą dzięki aplikacji Czytaj KRK! czytać za darmo fragmenty wszystkich książek prezentowanych w tej edycji.

Czytaj KRK! jest rozwinięciem projektu realizowanego w 2013 roku pod nazwą Wirtualna Biblioteka Krakowa. Na przystankach komunikacji miejskiej w sześciu miastach Polski pojawiły się wówczas plakaty przypominające biblioteczki z książkami, umożliwiające po zeskanowaniu kodu QR pobranie darmowych fragmentów blisko 70 nowości i hitów wydawniczych. Akcja, mająca na celu promocję czytelnictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, przyciągnęła uwagę największych ogólnopolskich mediów i czytelników, a darmowe fragmenty pobrano łącznie niemal 20 tys. razy.

W trzeciej odsłonie akcji wzięli udział wydawcy: Insignis, Karakter, Sine Qua Non, Znak Emotikon, Znak, Marginesy, a5, Wielka Litera, Wydawnictwo Literackie i Wydawnictwo Otwarte.

Czytaj KRK! – trzecia edycja
Od 21 listopada 2014 roku
Kraków

Dodaj komentarz