BETON BRUTour KRK 2014

Od 26 do 29 listopada Fundacja BETON i Galeria Bunkier Sztuki serdecznie zapraszają na BETON BRUTour KRK 2014 czyli krakowską edycję Beton Film Festiwalu.

BETON BRUTour KRK 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

BETON BRUTour KRK 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak badać dziedzictwo modernizmu? Jak je chronić? Opowiadać o nim, nie tylko jako epoce historycznej, ale także środowisku, w którym funkcjonujemy? Festiwal filmowy połączony z panelem eksperckim, warsztatami dla kadr kultury i warsztatami dla dzieci, organizowany przez Beton Film Festiwal oraz zespół kuratorski projektu Pawilon Wystawowy. Kształcenie kadr kultury w zakresie sztuki współczesnej. Partnerem wydarzenia jest FORUM Przestrzenie, od początku swojego istnienia wspierający dziedzictwo architektury krakowskiego modernizmu.

Na wydarzenie złożą się 3 projekcje filmowe (Toward Nowa Huta, Eames: The Architects and the Painter, Urbanized), 3 warsztaty (Dekoracja i demokracja, Emancypować Pastelozę, BETONIK by Mały Klub Bunkra Sztuki), panel dyskusyjny pt. Ofiara z architektury: Kraków wobec nowoczesności oraz afterparty.

Beton Film Festiwal zadebiutował w marcu 2014 roku w Pawilonie SARP na ulicy Foksal 2a w Warszawie. Na trzydniowe wydarzenie złożyło się 12 filmów pełno- i krótkometrażowych w sekcji głównej i artystycznej, a także spotkania z ekspertami ze świata architektury i badań nad przestrzenią. Organizację przyszłej edycji Festiwalu w marcu 2015 roku przejęła Fundacja BETON, której misją jest misją szeroka promocja architektury historycznej i współczesnej, edukacja artystyczno-estetyczna, a także prowokowanie widzów do refleksji poprzez angażujące medium filmu.

Kuratorzy BETON BRUTour KRK: Andrzej Brzózka, Paulina Hyła, Adam Przywara.
Produkcja i koordynacja wydarzenia: Maria Bombała i Sylwia Razuwajew

Warsztaty są organizowane przez Galerię Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w ramach rocznego projektu Pawilon Wystawowy. Kształcenie kadr kultury, współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

BETON BRUTour KRK 2014
26-29 listopada 2014 r.
Forum Przestrzenie, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
Kraków

Dodaj komentarz