• 2014-11-25

Amadeusz na spektakl dyplomowy studentów Wydziału Lalkarskiego PWST

29 listopada na Dużej Scenie PWST we Wrocławiu odbędzie się premiera spektaklu Amadeusz w reż. Bartosza Porczyka i Marty Streker.

„Amadeusz” Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Amadeusz” Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Amadeusz to bazująca na autentycznych życiorysach historia rywalizacji dwóch wielkich postaci. Konserwatywny i pracowity włoski kompozytor Salieri, piastujący wysokie stanowisko na cesarskim dworze, kontra młody, nonszalancki i niezwykle utalentowany Mozart. Reprezentanci dwóch różnych światów spotykają się w Wiedniu za czasów rozkwitu opery. Ich konfrontacja to okazja do prześwietlenia emocji i zachowań towarzyszących współzawodnictwu artystów. Jak w tej sytuacji odnajdzie się Konstancja, żona Mozarta? Zazdrość, chęć sławy, niepokój o przyszłość – to tylko niektóre uczucia bliskie również młodym aktorom wcielającym się w postaci spektaklu Amadeusz. Mieniące się polifonią teatralnych środków przedstawienie dyplomowe studentów Wydziału Lalkarskiego jest także próbą pokazania kondycji współczesnego absolwenta szkoły artystycznej, jego predyspozycji i umiejętności aktorskich.

Amadeusz
Reżyseria: Bartosz Porczyk, Marta Streker
Obsada: Anna Andrzejewska, Klaudia Cygoń, Malwina Czekaj, Elżbieta Mielnik, Magdalena Tabor, Dorota Wodzień, Paulina Wolińska, Przemysław Furdak, Jerzy Górski, Jakub Grębski, Paweł Kuźma, Paweł Majchrowski, Adam Pietrzak, Maciej Rabski
Premiera: 29 listopada 2014 roku, godz. 18.00,
Spektakle popremierowe: 2, 3, 4, 5 grudnia 2014 roku, godz. 18.000
Duża Scena Państwowej Wyższej Szkoły Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filii we Wrocławiu
Wrocław

Dodaj komentarz