• 2014-11-24

3275 kg Orchestra

Trzydziestoosobowy zespół instrumentalistów, kompozytorów oraz artystów kreacji dźwięku i wizualizacji wystąpi 1 grudnia o godzinie 20.00 w Teatrze WARSawy. 3275 kg Orchestra to grupa młodych kreatywnych twórców, eksperymentatorów, doświadczonych profesjonalistów i szalonych pasjonatów muzyki.

„3275 kg Orchestra” (źródło: materiały prasowe)

„3275 kg Orchestra” (źródło: materiały prasowe)

Energetyczne połączenie młodości i doświadczenia, abstrakcji i konstruktywnego działania. W orkiestrze spotkali się artyści wywodzący się z różnych, pozornie odległych artystycznych światów, tutaj jednak współdziałających w pełnej harmonii, realizując wspólne idee. Na muzyczny charakter, brzmienie i kierunek działania orkiestry, ogromny wpływ mają doświadczenia wszystkich muzyków i kompozytorów tworzących zespół oraz ich fascynacja muzyką etniczną, jazz’em w wielu jego odmianach, muzyką eksperymentalną, klasyczną, współczesną kameralistyką i muzyką filmową.

3275 kg Orchestra powstała przy Bemowskim Centrum Kultury, będącym jednocześnie matecznikiem, jak i impresariatem zespołu.

Enigmatyczna nazwa zespołu określa powagę sytuacji oraz wagę właściwą całej orkiestry wraz z fortepianem, dyrektorem Bemowskiego Centrum Kultury – Marcinem Jasińskim, Maciejem Trifonidisem – autorem projektu oraz sztabem wspierającym.

3275 kg Orchestra – koncert
1 grudnia 2014 roku, godz. 20.00
Teatr WARSawy
Warszawa

Dodaj komentarz