• 2014-11-22

Zbóje i intrygi – filmowa niedziela w Centrum Sztuki Wro

23 listopada Centrum Sztuki Wro we Wrocławiu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Niedzielny Poranek Filmowy. Tym razem mali widzowe odbędą podróż w świat animacji z lat 60.

Niedzielny Poranek Filmowy, „Zbóje i intrygi" (źródło: materiały prasowe)

Niedzielny Poranek Filmowy, „Zbóje i intrygi" (źródło: materiały prasowe)

Niedzielny Poranek Filmowy to cykl spotkań, które odbywają się w każdą niedzielę w Centrum Sztuki Wro. Prezentacje filmów animowanych stanowią część projektu Przedszkole Mediów. Podczas najbliższego spotkania wyświetlone zostaną odcinki serialu Na tropie. Na tropie to serial animowany powstający w warszawskim Studiu Miniatur Filmowych w 1963 roku według scenariusza Andrzeja i Romualda Lachów. Poszczególne odcinki realizowali najlepsi polscy animatorzy i kompozytorzy muzyki filmowej

Podczas poranka filmowego zatytułowanego Zbóje i intrygi każdy będzie mógł zostać detektywem, rozwikłać kilka nietypowych spraw i poczuć dreszczyk emocji. Zapewni to nasz mały bohater, z niebywałą smykałką do pakowania się w kłopoty. Na szczęście doświadczenie i odwaga zawsze pomagają mu wyjść z opresji obronną ręką i sprawić, że świat staje się i lepszy, i bezpieczniejszy. W najbliższą niedzielę można mu pokibicować i przy kilku sprawach czekających na szczęśliwy finał – pomóc.

Po projekcji na uczestników czekają autorskie działania warsztatowe, przygotowywane we współpracy ze studentami Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP.

Zbóje i intrygi, Niedzielny Poranek Filmowy
23 listopada 2014 roku, godz. 12.30
Centrum Sztuki Wro, ul. Widok 7
Wrocław

Dodaj komentarz