Sztuka pisania piosenek nie taka trudna – warsztaty dla dzieci

Studio Voice & More w Warszawie opracowało specjalne muzyczne warsztaty dla dzieci, zatytułowane Sztuka Pisania Piosenek. Spotkanie odbędzie się 23 listopada.

Warsztaty „Sztuka pisania piosenek", plakat (źródło: materiały prasowe)

Warsztaty „Sztuka pisania piosenek", plakat (źródło: materiały prasowe)

Warsztat przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7–10 lat. Jego celem jest umożliwienie dzieciom rozwoju kreatywności poprzez muzykę. Każde dziecko będzie mogło poczuć się artystą i w efekcie, wspólnie z innymi stworzyć swoją pierwszą, niepowtarzalną piosenkę.

Pierwsza część zajęć to skomponowanie prostej melodii. Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia z teorii muzyki oraz zdecydują o tonacji, tempie i charakterze utworu. Główny punkt warsztatu to stworzenie tekstu. Dzieci wspólnie z prowadzącym wybiorą dowolny temat, by następnie podzielić sie na mniejsze grupy. Każdy uczestnik będzie miał możliwość stworzenia fragmentu finałowej piosenki, której wykonanie zakończy warsztat. W zależności od możliwości czasowych uczestnicy będą mogli poznać także proste sposoby na stworzenie akompaniamentu.

Alicja Szczyrek – autorka warsztatów i prowadząca, trenerka Studia Voice & More. Autorka programu zajęć z Akompaniamentu dla Wokalistów oraz Sztuki Pisania Piosenek. Od kilkunastu lat nieustannie doskonali swoje umiejętności instrumentalne (fortepian). Wychowanka Studia Voice & More. Uczestniczka i laureatka licznych konkursów, przeglądów i festiwali dla wokalistów i instrumentalistów. Organizatorka i koordynatorka konkursów oraz przeglądów muzycznych dla dzieci i młodzieży. Wyróżniona tytułem Anioł Talentu.

Warsztaty Sztuka Pisania Piosenek
23 listopada 2014 roku, godz. 14.00
Voice & More, ul. Marszałkowska 55/73
Warszawa

Dodaj komentarz