• 2014-11-22

Gry doceniane w Hiszpanii

Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym La Cabina, polski film zwyciężył w dwóch kategoriach. Nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymał Maciej Marczewski, natomiast nagroda dla najlepszej aktorki powędrowała do Julii Kijowskiej. Nagrody przyznawano 16 listopada na zakończeniu festiwalu.

„Gry", reż. Maciej Marczewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Gry", reż. Maciej Marczewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gry w reżyserii Macieja Marczewskiego to krótkometrażowy film fabularny, oparty na tekście Ireneusza Iredyńskiego Winda. Całość historii rozgrywa się w windzie, w której dwójka ludzi (w głównych rolach Julia Kijowska i Marcin Bosak) została zatrzaśnięta. Para ta zaczyna grać w zaskakującą grę. Wymyślają swoje wspólne życie. Opowiadają sobie wyimaginowaną historię od pierwszego romantycznego i zabawnego spotkania aż po dramatyczny koniec ich znajomości. Fikcyjna historia zaczyna jednak przeplatać się z prawdziwymi przeżyciami. Niewinna zabawa przeistacza się w pełen ekstremalnych emocji dramat.

Film ukazuje jakie bolesne i bezwzględne potrafią być gry które toczymy z bliskimi nam ludźmi, jak czasami nie potrafimy radzić sobie z problemami z przeszłości oraz jaką wielką siłę ma nasza wyobraźnia.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy La Cabina pokazuje filmy w średnim metrażu (od 30 do 60 minut). Stanowi on forum do zaprezentowania najbardziej nowatorskich rozwiązań w niestandardowym czasie trwania filmu.

Gry
Reżyseria: Maciej Marczewski
Obsada: Julia Kijowska, Marcin Bosak

Dodaj komentarz