• 2014-11-22

Dziewczynka z kotem i Mizantropia razem na polskich ekranach

5 grudnia na polskie ekrany wchodzi Dziewczynka z kotem w reżyserii Asi Argento. Oprócz włoskiej produkcji zobaczymy również polską animację Mizantropia reżyserii Ewy Sobczak. Jej debiutanckie dzieło było wyświetlane podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Spectator jako partner Festiwalu, wybrał ją z sekcji Animowane Fraszki Festiwalu.

„Mizantropia", reż. Ewa Sobczak (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Mizantropia", reż. Ewa Sobczak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dziewczynka z kotem to wzruszająca opowieść o dziewięcioletniej Arii, która staje się mimowolnym świadkiem burzliwego rozstania rodziców. Czuje się odrzucona i niekochana, gdyż sławni rodzice bardziej skupiają się na własnych karierach i walce między sobą. Dziewczynka za wszelką cenę próbuje skupić na sobie ich uwagę, ale bezskutecznie. Dlatego pozostaje jej samotnie przemierzanie ulicami głośnego Rzymu, wierząc, że jej aniołem stróżem jest czarny kot o imieniu Dac.

Impulsem do Mizantropii był koszmarny sen i przebudzenie o świcie, wywołane perspektywą pójścia do pracy. Każdy, kto pracował w korporacji przynajmniej raz w życiu musiał fantazjować o apokalipsie lub o ogniu piekielnym, trawiącym nielubianych współpracowników, a każda sekretarka uczy się, że nienawiść jest rzeczą ludzką. Zwłaszcza w poniedziałek rano…

Ewa Sobczak (ur. 1988 r.). Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jeden semestr spędziła studiując w Instituto Superiore per le Industrie Artistiche w Faenzie, we Włoszech. Obecnie kontynuuje edukację na wydziale Sztuki Nowych Mediów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Animacja Mizantropia jest jej debiutem.

Dziewczynka z kotem
Reżyseria: Asia Argento
Obsada: Gulia Salerno, Charlotte Gainsbourg, Gabriel Garko, Carolina Poccoini
Dystrybutor: Spectator

Mizantropia
Reżyseria: Ewa Sobczak
5 grudnia 2014 roku

Dodaj komentarz