Literacka gra miejska – Zbrodnia w Krakowie

Zbrodnia w Krakowie – 29 listopada o godz. 10.00 ktoś znajdzie zwłoki w Bibliotece Jagiellońskiej. Reszta jest zagadką, a całość literacką grą miejską.

Zbrodnia w Krakowie – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zbrodnia w Krakowie – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kilkuosobowe zespoły detektywów-amatorów będą miały zaledwie kilka godzin na rozwiązanie zagadki kryminalnej, której scenariusz powstał na kanwie znanych krakowskich kryminałów.

Zbrodnia w Krakowie to plenerowa gra miejska przywołująca wątki z krakowskich kryminałów. 2 – 4 osobowe zespoły już 29 listopada wcielą się w role pomocników legendarnych literackich detektywów – Julii Dobrowolskiej (detektywki z kryminałów Gai Grzegorzewskiej), Józefa Marii Dyducha (bohatera opowiadań Irka Grina) i mistrza (czołowej postaci z powieści Marcina Świetlickiego). Wszystko po to, by wziąć udział w śledztwie, które co chwila komplikuje się i stawia nowe wyzwania. Gracze muszą wykazać się sprytem, umiejętnością kojarzenia faktów i nie lada refleksem, by zdobyć pozycję w branży.

W wydarzeniu wezmą udział autorzy kryminałów, którzy spotkają się z uczestnikami w kolejnych etapach śledztwa. Będą to m.in. Gaja Grzegorzewska, Łukasz Orbitowski, Michał i Małgorzata Kuźmińscy, Mariusz Wollny i Marek Harny.

Zbrodnia w Krakowie
29 listopada 2014 roku
Biblioteka Jagiellońska
Kraków

Dodaj komentarz