• 2014-11-21

Gloria w Kinotece na trzy miesiące przed ogólnopolską premierą

Chilijski kandydat do Oskara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Gloria, będzie można zobaczyć w Kinotece w Warszawie już 23 listopada.

„Gloria” reż. Sebastián Lelio – plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Gloria” reż. Sebastián Lelio – plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Gloria to kolejna już produkcja wyświetlana w Kinotece w ramach cyklu Jedenastki w Kinotece. Przedpremiera filmu Sebastiána Lelia to pokaz na blisko trzy miesiące przed oficjalną premierą. Dzieło chilijskiego reżysera było już doceniane na kilku festiwalach. Gloria z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie wyjechała ze Srebrnym Niedźwiedziem dla Najlepszej Aktorki, Nagrodą Jury Ekumenicznego i Nagrodą Gildii Niemieckich Kin Arthousowych. Jest to też oficjalna chilijska kandydatka do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Tytułowa bohaterka to atrakcyjna kobieta w średnim wieku. Mieszka sama, z dziećmi widuje się rzadko, ale regularnie odwiedza dancingi. Spędza tam miło czas, choć zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn. Jej nastawienie się zmienia, gdy podczas jednej z tanecznych nocy na parkiecie pojawia się Rodolfo (Sergio Hernández). Czarujący dżentelmen sprawia, że Gloria nabiera ochoty na płomienny romans. W tym wiarygodnym psychologicznie, przepięknie skomponowanym i zagranym filmie motorem napędowym akcji są emocje. Melancholia w życiu Glorii splata się więc z beztroską zabawą, miłość z rozczarowaniem, a obojętność z niegasnącą chęcią życia.

Dystrybutorem filmu w Polsce jest Art-House. Film pojawi się w polskich kinach 13 lutego 2015 roku.

Jedenastki w Kinotece to nowy projekt warszawskiej Kinoteki. W każdy weekend o godz. 11.00 można zobaczyć film w promocyjnej cenie, a w kasie kina nabyć premierowe DVD. W niedzielnym programie znajdzie się pokaz filmu, który w polskich kinach pojawi się dopiero za parę miesięcy. W ubiegłych tygodniach uczestnicy śniadań filmowych mieli okazję zobaczyć dwa nagrodzone na tegorocznym Berlinale filmy: Drogę krzyżową (w kinach od 26 grudnia) i Czarny węgiel, kruchy lód (w kinach od 23 stycznia).

Gloria
Reżyseria: Sebastián Lelio
Obsada: Paulina Garcia, Sergio Hernández
Dystrybutor: Art-House
Premiera: 13 marca 2015 roku
Przedpremiera: 23 listopada 2014 roku, godz. 11.00
Kinoteka w Warszawie

Dodaj komentarz