• 2014-11-20

BRAND VAN EGMOND – połączenie rzeźby i technologii

Holenderska marka zachwyca miłośników dobrego wzornictwa. Projekty BRAND VAN EGMOND dostępne są w naszym kraju na wyłączność w warszawskiej Luminosferze przy Bakalarskiej 34. Firma BRAND VAN EGMOND została założona w Holandii w 1989 roku przez dwoje niezależnych artystów, Williama Branda i Annet van Egmond, którzy do dziś wspólnie prowadzą studio.

BRAND VAN EGMOND (źródło: materiały prasowe organizatora)

BRAND VAN EGMOND (źródło: materiały prasowe organizatora)

William Brand (ur. 1963r.) i Annet van Egmont (ur. 1964r.) spotkali się w Utrecht School of Art w Holandii, gdzie William zrobił dyplom na wydziale architektury, a Annet na wydziale rzeźby.

Autonomia leży u podstaw ich osobistej i artystycznej egzystencji. Mieszanka rzemiosła, miłości do eksperymentowania z nowymi materiałami i technikami oraz szacunek do czasów minionych skutkuje innowacyjnym designem. Każdego roku powstaje nowa niepowtarzalna kolekcja  lamp.

Pierwsze świetlne rzeźby zostały wyprodukowane w zaimprowizowanym warsztacie w domu rodzinnym Annet. Premierowy projekt, „Chandelier”, stał się natychmiast hitem 1989 roku i wyniósł parę projektantów na scenę światowego designu. Do dzisiejszego dnia projekty Brand Van Egmont podróżują z siedziby głównej w Holandii do każdego zakątka świata, od Nowego Jorku do Moskwy, od Bejrutu do Tokio. Ich ręcznie robione obiekty docenia szeroka klientela począwszy od rodziny królewskiej na muzykach i outsidera skończywszy.

Brand van Egmont jest popularna i doceniana na całym świecie, a ich projekty świetnie spełniają się zarówno w przestrzeni showroomów znanych sieci ekskluzywnych marek, jak Louis Vuitton, Chopard i Neuhaus, hotelach i innych miejscach użyteczności publicznej, jak równie w prywatnych domach i apartamentach. Zespół Brand van Egmont projektuje również dla innych firm. Poza tworzeniem lamp William zajmuje się również projektami architektonicznymi i wnętrzarskimi, a Annet projektuje okładziny ścienne, biżuterię i dywany.

W 2014 Brand van Egmont obchodził 25-lecie istnienia marki.

BRAND VAN EGMOND
Luminosfera w Warszawie

 

 

Dodaj komentarz