• 2014-11-19

Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę przebojem w polskich kinach

Baśniowa animacja Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę przebojem wdarła się na listę najpopularniejszych filmów w Polsce. W zaledwie trzy dni pełną wdzięku i urzekającą dowcipem opowieść obejrzało w kinach ponad 73 000 widzów! Wynik ten daje Krasnoludkom piąte otwarcie roku w kategorii film animowany i lepszy wynik otwarcia od tych, jakimi na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy poszczycić się mogły takie familijne przeboje dużego ekranu jak Samoloty 2, Pan Peabody i Sherman czy Ralph Demolka. Równocześnie dla dystrybutora filmu Kino Świat – jest to drugi najlepszy debiut animacji w historii, zaraz po hicie Zambezia (otwarcie na poziomie 74 500 widzów).

„Siedmiu kransoludków ratuje Śpiącą Królewnę", reż. Boris Aljinovic (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Siedmiu kransoludków ratuje Śpiącą Królewnę", reż. Boris Aljinovic (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyprodukowana dla Studia Universal animacja Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę to pełna wdzięku, urzekająca dowcipem opowieść, która zachwyci zarówno widzów wychowanych na przygodach Shreka, jak i miłośników klasycznych dzieł Andersena i braci Grimm.

Krasnoludek Bobo przypadkowo wywołuje wielkie zamieszanie w Zamku Fantabularasa. Przez jego niezdarność księżniczka Róża wraz z całym dworem staje się ofiarą klątwy złej wiedźmy i zapada w 100-letni sen. Zły czar zdjąć może tylko pocałunek prawdziwej miłości. Problem w tym, że ukochany księżniczki trafił do niewoli strasznego smoka. Krasnoludki, chcąc naprawić błąd Bobo, sprowadzić chłopca do zamku i pokonać klątwę, wyruszają z misją ratunkową. Czeka ich nie lada wyzwanie…

Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę
Reżyseria: Boris Aljinovic, Harald Siepermann
Scenariusz: Harald Siepermann, Sven Unterwaldt Jr., Daniel Welbat, Douglas Welbat
Dystrybucja: Kino Świat
W kinach od 14 listopada 2014 r.

Dodaj komentarz