Toruńska Wozownia tam, gdzie linearność

Od 28 listopada w toruńskiej Galerii Sztuki Wozownia będzie można oglądać wystawę pracowników kierunku Rzeźby na Wydziale Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku zatytułowaną LSC – przestrzeń nieograniczona.

Małgorzata Wiśniewska, „A1”, aluminium, 156 cm x 75 cm, 2010 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małgorzata Wiśniewska, „A1”, aluminium, 156 cm x 75 cm, 2010 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa pracowników kierunku Rzeźby na Wydziale Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku w zamyśle kuratorki ma być nie tylko dokumentacją sporego dorobku, ale również prezentacją różnych sposobów odniesienia artystów do tematu samego pokazu. Wśród wybranych prac znajdą się te historyczne, jak i powstałe specjalnie na tę okazję, związane bardziej lub mniej bezpośrednio z tytułem, znaczeniem jego słów. Nie chodzi jednak o dosłowne ilustrowanie teorii Linearnego Systemu Ciągłego Oskara Hansena – tematu przewodniego wystawy, ile o rozumienie tego pojęcia w kategoriach eksperymentu urbanistycznego, a tym samym eksperymentu na ludziach.

Inspiracją może być to, co nasuwa się na myśl po usłyszeniu tych słów – pewnego rodzaju utopijność samej teorii, linearność i realizacje oparte na układach linearnych, miasto – laboratorium, projekt badawczy, forma otwarta…, a dalej możliwe konsekwencje realizacji pomysłu linearnego miasta, problemy socjologiczne, krytyka systemu ujednolicającego / zrównującego społeczeństwo…

Na ekspozycję złożą się prace: Sylwii Jakubowskiej, Katarzyny Józefowicz, Roberta Kaji, Małgorzaty Kręckiej-Rozenkranz, Adriany Majdzińskiej, Janiny Rudnickiej, Tomasza Skórki, Tomasza Sobisza, Marka Targońskiego, Małgorzaty Wiśniewskiej.

Kuratorka: Sylwia Jakubowska

LSC – przestrzeń nieograniczona
Wernisaż: 28 listopada 2014 roku, godz. 18.00
Wystawę będzie można oglądać do 28 grudnia 2014 roku
Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

Dodaj komentarz