Na Kacperka zerka… Jerzy i Marianna Stuhr

Kto tam zerka na Kacperka (Wydawnictwo Literackie) to wiersze i historyjki dla dzieci, których autorami są Jerzy i Marianna Stuhr. Premiera 20 listopada.

Jerzy i Marianna Stuhr, „Kto tam zerka na Kacperka" (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Jerzy i Marianna Bończa-Stuhr, „Kto tam zerka na Kacperka" (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Kto tam zerka na Kacperka to książka, która wiele lat temu powstała w głowie Jerzego Stuhra, gdy opowiadał swoim dzieciom bajki na dobranoc. Kiedy Marianna i Maciej byli mali, tato wymyślał im historie o przygodach małego Kacperka. Dziś te opowieści bawią i uczą następne pokolenie rodziny Stuhrów. Oto fragment z nich:

Pani w szkole pyta Kacperka, gdzie mieszkają książki. Chłopiec nie wie i dopiero w domu mama mówi mu, że chodzi o bibliotekę. Obiecuje, że niedługo się tam wybiorą. Biblioteka robi ogromne wrażenie. Podekscytowany Kacperek przegląda książki, ale okazuje się, że brakuje w nich stron. Ktoś je… zjada! Bystry chłopiec szybko odkrywa winowajczynię – myszkę Fiszkę, która zostaje jego przewodniczką po fascynującym świecie najpiękniejszych wierszy dla dzieci.

Marianna Bończa-Stuhr – urodzona w Krakowie, ukończyła studia wyższe na Akademii Sztuk pięknych w Krakowie oraz studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się grafiką warsztatową i projektową. Jest laureatką wielu nagród i stypendiów. Od wielu lat bierze czynny udział w wystawach, konkursach i warsztatach artystycznych w kraju i za granicą.

Jerzy Stuhr (ur. 1947 r.) – jeden z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych aktorów polskich, reżyser filmowy i teatralny, w latach 1972–1991 związany z krakowskim Teatrem Starym, wykładowca krakowskiej PWST i rektor tej uczelni, jest laureatem wielu prestiżowych nagród, członek Europejskiej Akademii Filmowej przyznającej Felixy.

Jerzy i Marianna Stuhr, Kto tam zerka na Kacperka
Premiera: 20 listopada 2014 roku
Wydawnictwo Literackie

Dodaj komentarz