• 2014-11-19

Celtyckie brzmienia w dzień świętego Andrzeja

30 listopada o godz. 18.00 Sinfonia Baltica w Słupsku zaprasza na Andrzejki Celtyckie wraz z zespołem muzycznym Jig Reel Maniacs oraz żeńskim zespołem tańca irlandzkiego Ellorien.

Andrzejki Celtyckie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrzejki Celtyckie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzień świętego Andrzeja, patrona Szkocji, jednej z celtyckich krain, jest doskonałym pretekstem do zabawy z żywą muzyką, tańcem i animacjami. Brzmią dudy, skrzypce, akordeon, flażolety i saksofon z towarzyszeniem gitar, pianina i bębnów, a songi śpiewane w oryginalnych językach wraz z pięknymi tańcami (stepem irlandzkim i choreografiami w baletkach) oraz wizualizacjami eksponowanymi na ekranie malują andrzejkowe wróżby.

Jigowo Reelowi Maniacy to zespół muzyczny z Poznania, jedna z najstarszych i najbardziej wziętych formacji muzyki celtyckiej w Polsce. Istnieją od 1990 roku i grają Celtic fusion – celtyckie brzmienia i smaki będące wypadkową takich gatunków jak jazz, funk, rock, reggae i chillout – muzykę instrumentalno-wokalną aranżowaną na wielobarwne instrumentarium: skrzypce, flażolety, dudy, akordeon, saksofon, harmonijkę, gitary (akustyczną, elektryczną, basową), pianino elektryczne i moog, perkusję i głos (baryton-bas).

Ellorien to żeński zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia, z którym Jigowo Reelowi Maniacy współpracują od 2007 roku. Dziewczyny łączy pasja do tańca. Stale ją pogłębiają podczas regularnych ćwiczeń, prób, warsztatów i występów. Na stylistykę Ich choreografii miała wpływ praca z Sarah Clark TCRG – solistką znanych na całym świecie spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames.

Andrzejki Celtyckie
30 listopada 2014 roku, godz. 18.00
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica
Słupsk

Dodaj komentarz