• 2014-11-19

Zaczytany Śląsk. Czwarte Targi Książki w Katowicach

Od 21 do 23 listopada Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek w Katowicach zamieni się w raj dla wielbicieli książek i amatorów rękodzielnictwa. Jak co roku Targi Książki zgromadzą spragnionych żywych spotkań z literaturą, przybywających nie tylko ze Śląska, ale też z całej Polski.

IV Targi Książki w Katowicach – plakat (źródło: materiały prasowe)

IV Targi Książki w Katowicach – plakat (źródło: materiały prasowe)

Program wydarzeń jak co roku będzie obfitował w spotkania autorskie, warsztaty, szkolenia i panele dyskusyjne. Miłośnicy kryminałów spotkają się z Marcinem Melonem, autorem pierwszego kryminału napisanego w całości po Śląsku, oraz ze Zbigniewem Białasem, autorem Korzeńca oraz Pudru i pyłu. Dla nauczycieli przygotowano specjalne szkolenia: warsztaty prowadzone przez Bożenę Formę oraz warsztaty freinetowskie. Natomiast dla bibliotekarzy odbędzie się wykład Aleksandry Sidło Futurystyczna wizja książek, bibliotek i archiwów w świecie Gwiezdnych Wojen George’a Lucasa. Blogerom książkowym zostaną poświęcone panele dyskusyjne: Czy na blogach książkowych chcemy czytać tylko o książkach? oraz Problem dyskusji na blogach, czyli jak zachęcić czytelników do polemiki w komentarzach? Pasjonaci regionu górnośląskiego zostaną zaproszeni do debaty Jak pisać o Górnym Śląsku?

Ponadto odbędzie się spotkanie z grafik Justyną Boguś, która opowie o tym, jak projektować, a jak nie projektować okładkek książek, oraz W królestwie bajki, czyli pogram Konrada Bilskiego nawiązujący do różnych bajek. Nie zabraknie wrażeń dla miłośników fantastyki, którzy na targach będą mogli spotkać się m.in. z Jakubem Ćwiekiem, Andrzejem Pilipiukiem i Robertem Wegnerem.

Organizatorzy pamiętają o najmłodszych gościach Targów Książki. W punkcie opieki i na placu zabaw nie zabraknie konkursów i warsztatów plastycznych i literackich. W programie gry i zabawy ruchowe inspirowane postaciami z książek, czytanie literatury dziecięcej oraz spotkania z gośćmi specjalnymi, m.in. z Bożeną Formą, Tomaszem Szwedem i Grzegorzem Chudym, a także z policjantami i strażakami. Szeroka oferta wydawnictw dziecięcych i młodzieżowych poszerzy literackie zainteresowania młodych czytelników. Rodziców z dziećmi na swoje stoiska zaproszą: Akapit Press, Bajki-grajki, Dreams, Ezop, Małe Jeżyki, Mind & Dream, Nasza Księgarnia oraz Zakamarki.

Tegoroczne Targi Książki organizowane są przez Expo Silesia, Uniwersytet Śląski i Miasto Katowice.

IV Targi Książki w Katowicach
Od 21 do 23 listopada 2014 roku
Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek w Katowicach

1 komentarz do artykułu “Zaczytany Śląsk. Czwarte Targi Książki w Katowicach”

  1. kip

    Wie ktoś może jak skończyła się awantura wokół książki seksturysta?
    Dziewczyny w nikabach przetrwały?

Dodaj komentarz