Ukryty. Historia chłopca, który pokonał przeciwności losu

W księgarniach ukazała się właśnie najnowsza książka Cathy Glass, Ukryty (Wydawnictwo Muza). Autorka przedstawia dziecięcą historię, która wydarzyła się naprawdę.

Cathy Glass, „Ukryty", okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Cathy Glass, „Ukryty", okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Cathy Glass, pisząca pod pseudonimem niezwykle poczytna, brytyjska autorka, od dwudziestu pięciu lat prowadzi rodzinę zastępczą, a swoją pracę opiekuna łączy z pisarstwem. Jej książki inspirowane wzruszającymi historiami dzieci poruszają serca milionów czytelników na całym świecie. Najnowsza książka Cathy Glass Ukryty właśnie ukazała się w księgarniach.

Historia rozpoczyna się, gdy dziesięcioletni Tayo przybywa do Cathy, doświadczonej opiekunki zastępczej, jedynie z ubraniem, które ma na sobie. Wkrótce staje się jasne, że za początkowym dobrym zachowaniem Taya kryje się wiele tajemnic. Dopiero kiedy Cathy spostrzega bliznę na przedramieniu chłopca, wstrząsająca historia Taya stopniowo wychodzi na jaw. Został uprowadzony przez matkę alkoholiczkę i odtąd oboje wymykali się władzom, żyjąc w podziemiu. Taka rozpaczliwa egzystencja przypada niestety w udziale tysiącom ukrytych, niewidzialnych dzieci, którym udaje się przetrwać dzięki nielegalnym zarobkom w mrocznym świecie, niezauważenie dla reszty społeczeństwa. Cathy wie, że Tayo zasługuje na lepsze życie – i zrobi wszystko, co w jej mocy, by mu je zapewnić – ale najpierw musi zdobyć jego zaufanie, by zrozumiał, że nie musi już dłużej kłamać ani się wstydzić.

Cathy Glass to brytyjska pisarka, autorka książek Mamusiu wróć, Czekając na anioły, Zapomniane dziecko. Pracuje w opiece społecznej, tworząc rodzinę zastępczą dla dzieci pokrzywdzonych i potrzebujących. W swoich książkach opowiada o historiach dzieci, którymi kiedyś się opiekowała.

Cathy Glass, Ukryty
Premiera: 12 listopada 2014 roku
Wydawnictwo Muza SA

Dodaj komentarz