• 2014-11-17

Filmowe (ob)sesje w Kinie Praha

Kino Praha oraz Szkoła Wyższa Psychologii zapraszają na spotkanie z filmem psychologicznym, które odbędzie się 25 listopada o godz. 20.00. Siostra twojej siostry w reżyserii Lynn Shelton  będzie  wyświetlana w ramach cyklu Filmowe (ob)sesje w Kinie Praha, który potrwa od 25 listopada do 23 czerwca. Po seansie organizatorzy zapraszają na dyskusję z ekspertami z SWPS: Anną Braniecką i Justyna Sarzyńską. Spotkanie prowadzi Piotr Szygalski.

 „Filmowe obsesje" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Filmowe obsesje" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filmowe (ob)sesje to seria spotkań, gdzie w każdy wtorek miesiąca jest wyświetlany film o tematyce psychologicznej. Misją programu jest uświadomienie społeczności w kwestii zaburzeń psychicznych, zapoznanie się widzów z problemami i konsekwencjami oraz obalaniem niesłusznych opinii na ich temat. Poruszane będą problemy z podłożem psychicznym, uzależnieniami czy trudnymi relacjami w rodzinie.  Podczas sesji film ma być podstawą do rozmów o trudnej tematyce, gdyż nie są poruszane takie problemy w rozmowach z rodziną czy przyjaciółmi i o których nie myślimy, dopóki nie dotknie nas lub kogoś bliskiego.

Siostra twojej siostry to komediodramat psychologiczny opowiadający o trudnych relacjach pomiędzy trzema ludźmi, które ich celem jest walka o szczęście i miłość. Jednocześnie każdy z trójki pragnie zachować coś dla siebie. Nawet życie na odludziu nie może być ucieczką od szarego, rzeczywistego życia, co przekonał się Jack. Wkrótce do niego dołącza się Hannah, siostra jego przyjaciółki Iris i zarazem właścicielki domku w lesie. Zraniona zawodem miłosnym dziewczyna topi smutki w alkoholu, a sposobem na samotność są objęcia w ramionach Jacka. Niespodziewanie przyjeżdża Iris, zakochana w Jacku. Niepozorny domek w lesie będzie areną walki o prywatne szczęście dla każdego z trójki.

dr Anna Braniecka – psycholog kliniczny. Jej specjalizacją jest zajmowanie się obszarem zdrowia psychicznego oraz psychopatologia. Pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Psychologii Stosowanej SWPS.  Zajmuje się także cierpiącymi na różne zaburzenia psychiczne i zmagające się z problemami depresyjnymi na oddziale psychiatrycznym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

dr Justyna Sarzyńska – psycholog poznawczy. Absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Zajmuje stanowisko w  Interdyscyplinarnym Centrum Stosowanych Badań Poznawczych.

Filmowe (ob)sesje
25 listopada 2014 roku
Kino Praha w Warszawie

Dodaj komentarz