• 2014-11-17

Whiplash przedpremierowo w Kinie Pod Baranami

Mający w styczniu wejść do polskich kin film Damienia Chazella Whiplash będzie miał swoją przedpremierę 18 listopada w krakowskim Kinie Pod Baranami.

„Whiplash” reż. Damien Chazelle – kard z filmu (źródło: materiał prasowe organizatora)

„Whiplash” reż. Damien Chazelle – kard z filmu (źródło: materiał prasowe organizatora)

Dzieło amerykańskiego reżysera to przejmujący obraz pokazujący ludzką determinację w dążeniu do ideału. To opowieść o przekraczaniu granic wytrzymałości psychicznej i fizycznej oraz o wyrzeczeniach prowadzących na sam szczyt. Na uwagę zasługują również wspaniałe kreacje aktorskie docenione przez krytyków.

Wypełniony genialnymi interpretacjami jazzowych klasyków Whiplash to film który zapada w ciało, emocje i pamięć, jak uporczywa melodia, której nie potrafimy przestać nucić.
Anna Tatarska

Andrew (Miles Teller) to młody perkusista, który stara się osiągnąć doskonałość. Fletcher (J. K. Simmons), wykładowca prestiżowego konserwatorium jest bardzo wymagającym nauczycielem. Jego metody dydaktyczne są okrutne; zmusza uczniów do nieludzkiego wysiłku, często poniża. Andrew jest jednak gotowy na wszelkie poświęcenia, aby stać się muzykiem idealnym.

Film Whiplash został już nagrodzony na różnego rodzaju festiwalach. Zdobył m. in. Grand Prix oraz nagrodę publiczności na tegorocznym festiwalu Sundance — najważniejszym festiwalu kina niezależnego czy kolejną nagrodę publiczności na Calgary International Film Festival. Ponadto Damien Chazelle został doceniony na Valladolid International Film Festival i uznany za najlepszego młodego reżysera.

Whiplash
Reżyseria: Damien Chazelle
Obsada: Miles Teller, J.K. Simmons, Melissa Benoist, Paul Reiser, Austin Stowell
Dystrybutor: United International Pictures Sp. z o.o
Przedpremiera: 18 listopada 2014 roku
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz