• 2014-11-15

Design i origami w Łazienkach Królewskich

16 listopada w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie odbędą się warsztaty Osiemnastowieczny Design. Dzieci stworzą swój pierwszy designerski przedmiot.

„Małe Rezydencje Artystyczne" - plakat (źródło: materiały prasowe)

„Małe Rezydencje Artystyczne" - plakat (źródło: materiały prasowe)

Warsztaty Osiemnastowieczny design będą ostatnim w tym roku spotkaniem z cyklu Małe Rezydencje Artystyczne. Projekt, skierowany do dzieci w wieku od 6 do 10 lat ma na celu wprowadzić dzieci w pasjonujący świat sztuki, prezentując im różne techniki artystyczne. Dzieci mają okazję spotkać się i pracować z twórcami: grafikami, performerami, filmowcami czy architektami. Na koniec projektu otrzymają certyfikat Młodego Rezydenta Łazienek Królewskich.

Najbliższe warsztaty z cyklu Małe Rezydencje Artystyczne poświęcone będą projektowaniu przedmiotów designerskich, inspirowanych ikonografią Łazienek Królewskich. Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się, czym jest ten tajemniczy design. Dzieci wspólnie z prowadzącą, Andżelą, wyczarują z papieru przeróżne przedmioty, które tematyką będą nawiązywały do rzemiosła artystycznego XVIII wieku. Punktem wyjścia będzie kwadratowa kartka papieru, a dzieła, które z niej powstaną, będą efektem kreatywności i twórczej współpracy całej rodziny. Prowadząca warsztaty, Andżela, jest designerką, znawczynią sztuki orgiami, pasjonuje ją tworzenie inspirujących kolaży i nadawanie przedmiotom drugiego życia.

Warsztaty Osiemnastowieczny design (z cyklu Małe Rezydencje Artystyczne)
16 listopada 2014 roku, o godz. 11.00
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
Miejsce spotkania: taras przed Pałacem na Wyspie
Zapisy drogą mailową

Dodaj komentarz