• 2014-11-15

Nowy album duetu Lamb i cztery koncerty w Polsce

18 listopada odbędzie się polska premiera albumu Backspace Unwind popularnego duetu Lamb. Muzycy zagrają także cztery koncerty w Polsce.

Lamb (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Lamb (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Backspace Unwind to chyba najbardziej melancholijny krążkiem w dotychczasowej karierze Brytyjczyków. Lou Rhodes i Andy Barlow na stworzyli piękne, oniryczne piosenki, w których delikatne elektroniczne brzmienia kontrastują z dźwiękami fortepianu i instrumentów smyczkowych. Elegancja i jesienny spleen w utworach takich jak As Satellites Go By czy What Makes Us Human idealnie komponują się z porą roku w którym album pojawia się na rynku. Na swojej szóstej płycie duet z Manchesteru potwierdził, że po ponad dwudziestu latach istnienia, wśród twórców nowobrzmieniowych nadal nie mają sobie równych w kreowaniu nastroju.

Dziesięć nowych utworów autorstwa Barlowa i Rhodes powstało w Londynie, ale także na indyjskim wybrzeżu Goa. W tworzeniu czterech kompozycjach duetowi pomagał Tom Trapp odpowiedzialny za aranżacje smyczków. Zespół do sesji przygotowywał się niezwykle starannie, choć przecież od czasu poprzedniego krążka 5 pracy im nie brakował. Barlow pracował jako producent nowego krążka Davida Graya Mutineers i współprodukował debiut zespołu The Ramona Flowers. Znalazł też czas na nagranie krążka włąsnego instrumentalnego projekt LOWB Leap And The Net Will Appear. Z kolei Rhodes opublikowała ciepło przyjęty solowy album One Good Thing i zyskała uznanie jako autorka pięknych książek dla dzieci. Oboje przyznają jednak, że wspólna praca po prawie 20 latach (i pięcioletniej przerwie) nadal sprawia im najwięcej radości.

Tworzenie tego albumu to wielka przygoda pełna wielu odkryć. Przez lata nauczyliśmy się, że w tej naszej podróży nie potrzebujemy mapy. Tak naprawdę chodzi właśnie o podarcie mapy, szukanie kierunków, które zaskakują nawet nas samych.

Lou Rhodes

W grudniu zaś duet będzie promował album na czterech koncertach w Polsce: 8 grudnia we Wrocławiu, 9 grudnia w Krakowie, 10 grudnia w Warszawie i na koniec: 11 grudnia w Gdańsku.

Premiera albumu Backspace Unwind
18 listopada 2014 roku
Nakład: Media Nopaperrecords

Dodaj komentarz