Słowa do rzeczy. Nowy projekt Muzeum Etnograficznego w Krakowie

Słowa do rzeczy to rodzinne warsztaty wokół pierwszej książki wydanej przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się 16 listopada.

Ewelina Lasota, Dorota Majkowska-Szajer, „Słowa do rzeczy", ilustracje: Monika Grubzina (źródło: materiały prasowe)

Ewelina Lasota, Dorota Majkowska-Szajer, „Słowa do rzeczy", ilustracje: Monika Grubizna (źródło: materiały prasowe)

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na rodzinne warsztaty wokół swojej pierwszej książki dla dzieci – Słowa do rzeczy. Publikacja, skierowana do dzieci w wieku 7–10 lat, poprzez ilustracje i teksty wyjaśnia zwroty obecne w mowie potocznej, lecz nie do końca już dziś zrozumiałe, bo wywodzące się z nazw przedmiotów, które wyszły z powszechnego użycia, np. leje jak z cebra. Zilustrowanie 39 haseł nawiązujących do konkretnych obiektów z kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie – sprzętów gospodarstwa domowego, narzędzi rolniczych i rzemieślniczych, strojów, mebli – powierzone zostało projektantce Monice Grubiźnie.

Uczestnicy niedzielnych zajęć spróbują odnaleźć zagubione sensy słów. Podążą tropem znaczeń odciśniętych w języku i znajdą związane z nimi muzealne obiekty. A potem zobrazują tajemnicze związki rzeczy i słów – nie lada gratką będzie warsztatowe spotkanie z  ilustratorką i projektantką książki, która na co dzień mieszka w USA.

Ewelina Lasota, Dorota Majkowska Szajer, ilustracje: Monika Grubizna
Słowa do rzeczy
Warsztaty dla dzieci i rodziców: 16 listopada 2014 roku, godz. 11.30-13.00
Muzeum Etnograficzne w Krakowie,
Ratusz, Plac Wolnica 1
Kraków

Dodaj komentarz