Mateusz Sadowski – Wszystko trwa w Arsenale

Od 14 listopada w białostockiej Galerii Arsenał będzie można oglądać wystawę prac Mateusza Sadowskiego pt. Wszystko trwa.

Mateusz Sadowski, „Wszystko trwa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Sadowski, „Wszystko trwa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa indywidualna Mateusza Sadowskiego Wszystko trwa zaprezentuje szerokie spektrum prac artysty powstałych w 2014 roku. Złożą się na nią: film animowany, obiekty fotograficzne i wielkoformatowe fotomontaże. Centralny dla wystawy nowy film animowany jest rozwinięciem koncepcji animowanego obrazu filmowego, która po raz pierwszy pojawiła się w tytułowym dla jego tegorocznej wystawy solowej w Galerii Stereo filmie Rezonans. Proces obróbki materiału filmowego – od rejestracji wideo w stronę trójwymiarowego przedmiotu (blok wydrukowanych klatek filmowych) – pokazuje formalną przewrotność artysty, obecną w zasadzie w każdej jego realizacji. Sadowski używa zabiegów formalnych w istotnym celu: jego twórczość jest afirmacją wątpliwości. W efekcie powstają dzieła unikające jednoznaczności, otwarte i otwierające percepcję widza, w których brak pewników, a na pierwszy plan wybijają wizualna brawura, dowcip i poetycka siła.

Michał Lasota, kurator wystawy

Mateusz Sadowski, ur. w 1984 r., mieszka i pracuje w Poznaniu. Ukończył Fotografię (2007) oraz Intermedia (2010) na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Laureat stypendium Młoda Polska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku. Zwycięzca siódmej edycji konkursu Samsung Art Master w 2010. Autor filmów, fotografii, obiektów i instalacji. Obecnie wykłada na kierunku Fotografia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Współpracuje z Galerią Stereo.

Mateusz Sadowski, Wszystko trwa
Wernisaż: 14 listopada 2014 roku, godz. 19.00
Wystawę będzie można oglądać do 31 grudnia 2014 roku
Galeria Arsenał
ul. A. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz