• 2014-11-13

Janusz Wróblewski przedstawia – Dorociński i Kijowska

Kino Praha zaprasza na spotkanie autorskie z cyklu Janusz Wróblewski przedstawia, prowadzone przez autora książki Reżyserzy Janusza Wróblewskiego. Gośćmi będą aktorzy Marcin Dorociński oraz Julia Kijowska. W ramach spotkania odbędzie się seans Serce, serduszko. Wydarzenie odbędzie się 21 listopada o godz. 19.00.

Janusz Wróblewski przedstawia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janusz Wróblewski przedstawia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janusz Wróblewski przedstawia jest to cykl spotkań prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika Polityka, krytyka filmowego  i autora książki Reżyserzy – Janusza Wróblewskiego. Przedstawiane są premierowe tytuły oraz prowadzone są spotkania z ikonami sztuki filmowej. Dla fanów jest to najlepsza okazja do spotkań z ulubionymi aktorami oraz reżyserami. Organizator zaprasza do możliwości wzięcia udziału w debacie na temat prezentowanych filmów.

Serce, serduszko jest to pełna ciepła i humoru historia 11- letniej Maszeńki, wychowanki bieszczadzkiego domu dziecka, której pasją jest taniec. Aby zrealizować marzenie, dziewczynka musi najpierw zdawać do szkoły baletowej w Gdańsku. W tym celu ucieka z domu dziecka, zabierając ze sobą wychowawczynię Kordulę. Obie przemierzają całą Polskę, jest to opowieść o odwadze, by za wszelką cenę i z pomocą drugiej osoby warto dążyć do marzeń. W filmie zobaczymy Marcina Dorocińskiego, Julię Kijowską, Marię Blandzi, Maję Komorowską oraz Borysa Szyca.

Cykl Janusz Wróblewski przedstawia
21 listopada 2014 roku
Kino Praha w Warszawie

 

Dodaj komentarz