Anna Reinert – Fetysze w Kolonii Artystów

Od 8 listopada w gdańskiej Kolonii Artystów można oglądać wystawę prac Anny Reinert pt. Fetysze.

Anna Reinert, „Fetysze” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Reinert, „Fetysze” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Reinert od wielu lat jest związana z trójmiejską sceną artystyczną, debiutowała w Kolonii Artystów na terenie Stoczni Gdańskiej w 2004 roku, obecnie zajmuje się malarstwem i ilustracją. Współpracuje z Dużym Formatem i Wysokimi Obcasami, gdzie regularnie publikuje ilustracje. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach m.in. w Niemczech, Stananch Zjednoczonych, Szwecji i Polsce, Zajmuje się tworzeniem murali i pracuje na ASP w Gdańsku.

Wystawa Fetysze jest opowieścią o malarstwie, malarzach i obrazach. O nieustającej fascynacji procesem i technologią malowania. To obrazy o obrazach i tym wszystkim co za ich powstaniem się kryje: o pracowni, zapachu farb, strukturze płótna, fascynacji kolorem i konsystencją farb. O ciągłym szukaniu inspiracji. Ta wystawa to także spojrzenie wstecz. Artystka debiutowała w Kolonii Artystów na terenie Stoczni Gdańskiej dokładnie 10 lat temu, wiele się w tym czasie zmieniło, Anna Reinert mówi dziś już innym malarskim językiem niż na początku drogi. Podejmuje inne tematy i wyraża się innymi środkami artystycznego wyrazu, ale jedno się nie zmieniło: miłość do malarstwa i miłość do malowania. Ta wystawa jest rodzajem hołdu dla tej najwspanialszej, zdaniem artystki, dziedziny sztuki.

Po otwarciu wystawy organizatorzy zapraszają na Otwarte Pracownie Artystyczne (godzina 19.30–21.00): Anna Kalwajtys, Magdalena Mellin, Monika Matsumoto, Przemysław Kamiński, Leszek Krutulski, Marta Bosowska, Karolina Kubik

Organizator: Kolonia Artystów

Anna Reinert, Fetysze
Wernisaż: 8 listopada 2014 roku, godz. 19.00
Wystawę będzie można oglądać do 14 grudnia 2014 roku
Kolonia Artystów
ul. Dolna 4
Gdańsk, Dolne Miasto

Dodaj komentarz