Nagroda Artystyczna Siemensa – wystawa finalistów

Od paru lat, tradycyjnie w listopadzie, w murach galerii Salon Akademii gości wystawa Finalistów Konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa. Prace pokazywać będzie czwórka młodych artystów, którzy w minionym roku akademickim obronili dyplomy.

Nagroda Artystyczna Siemensa 2014, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nagroda Artystyczna Siemensa 2014, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podobnie jak w poprzedniej edycji konkursu głosy jurorów rozłożyły się symetrycznie, promując po dwie osoby z sąsiadujących Wydziałów Malarstwa i Grafiki. Nie oznacza to jednak, że będziemy świadkami starcia pomiędzy dwoma kierunkami sztuki, ale raczej indywidualnych potyczek twórców. Macieja Januszewskiego, grafika, malującego oszczędnie pod względem użytych środków, wręcz plakatowo, bardzo silnie działające obrazy – z Karoliną Lizurej, malarką, autorką delikatnych, można by rzec ulotnych lub zwiewnych, haftowanych rysunków i wielkoformatowych niezwykle kolorowych pasteli.

Natomiast wielkoformatowe obrazy olejne Agaty Rudzikiewicz zostaną skonfrontowane z nietypowymi, ze względu na zastosowaną technikę, grafikami Michała Kochańskiego. Tych dwoje artystów łączy idea współistnienia i przenikania się świata natury, z całym jej bogactwem i różnorodnością form, oraz świata tworzonego i urządzanego przez człowieka. (…)

dr hab. Michał Borys, sekretarz jury Konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa, kurator wystawy

Wystawa Finalistów Konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa
Wystawę można oglądać od 27 listopada do 5 grudnia 2014 roku
Galeria Salon Akademii, ASP w Warszawie
Krakowskie Przedmieście 5
Warszawa

Dodaj komentarz