• 2014-11-08

Dni Filmowe Lux we Wrocławiu

Od 18 do 20 listopada odbędą się Dni Filmowe Lux w Kinie Nowe Horyzonty we  Wrocławiu. W ramach nominacji do Nagrody Filmowej Parlamentu Europejskiego będą zaprezentowane trzy produkcje.

„Ida" reż. Paweł Pawlikowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ida" reż. Paweł Pawlikowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wśród nich będzie polski film Ida, opowiadający o losie sieroty wychowanej w zakonie, który wyruszy w świat aby dowiedzieć się więcej o rodzinie. Oprócz naszej produkcji będą wyświetlane  francuski Bande de filles (ang. Girlhood) przedstawiający nastolatkę, która przestała kontynuować naukę w szkole i zeszła na złą drogę, oraz  słoweński Razdrednik Sovraznik opowiadający o trudnych kontaktach uczniów w szkole z nauczycielem niemieckiego. Po każdym filmie odbędzie się dyskusja z udziałem ekspertów z dziedziny kina, muzyki  oraz posłów do Parlamentu Europejskiego.

Lux to nagroda Parlamentu Europejskiego, od siedmiu lat promująca europejskie kino. Jego misją jest przedstawianie tożsamości Europejczyków oraz ich wartości jak kultura, sztuka, religia, etnografia oraz narodowość. W każdym filmie są wyświetlane napisy dialogowe 24 w językach urzędowych Unii Europejskiej. 17 grudnia posłowie do Parlamentu Europejskiego wyłonią  zwycięzcę.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny. Od 12 listopada można nabyć wejściówki w Siedzibie Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz w kasach Kina Nowe Horyzonty. Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorem jest Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego.

Dni Filmowe Lux
Od 18 do 20 listopada 2014 roku
Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Dodaj komentarz