Paweł Hajncel – Before w Manhattanie

Od 14 listopada w Galerii Manhattan w Łodzi będzie można oglądać wystawę prac Pawła Hajncela pt. Before.

Paweł Hajncel, „Dwaj Apollini” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Paweł Hajncel, „Dwaj Apollini” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Paweł Hajncel swoją twórczość realizuje w dwóch równoległych obszarach – w przestrzeni publicznej i w pracowni, a są to: malarstwo, murale, filmy, rysunki, akcje performatywne.

Jego twórczość osadzona jest w kontekście polityczno- społecznym. Cechuje go dystans do zastanej rzeczywistości. Zasłynął w Polsce z performatywnych akcji interwencyjnych w przestrzeni publicznej, po których komentatorzy życia artystycznego określili go jako najbardziej radykalnego i wywrotowego artystę w Polsce. Jednak jest on przede wszystkim malarzem. Tworzy swój własny oryginalny styl i język, który wyznacza mu wyraziste miejsce wśród artystów jego pokolenia w Polsce.

To wystawa najnowszych obrazów artysty, do tej pory nigdzie nie prezentowanych. Jest ona refleksją nad współczesną formą barbarzyństwa i dehumanizacją człowieka. W swoich obrazach często przedstawia świat z punktu widzenia małego dziecka, choć bohaterowie jego obrazów są ludźmi dorosłymi – jednak uwięzieni w maleńkich ciałkach. Dzięki czemu artysta wydobywa zarówno komizm jak i tragizm.

Paweł Hajncel, Before
Wernisaż: 14 listopada 2014 roku, godz. 19.00
Wystawę będzie można oglądać do 10 grudnia 2014 roku
Galeria Manhattan / Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi

Dodaj komentarz