• 2014-11-06

20 osobowości mody na 20-lecie

6 listopada o godz. 17.30 w Krakowie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu 20 X 20: 20 osobowości mody na 20-lecie Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

20 osobowości mody na 20-lecie Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (źródło: materiały prasowe organizatora)

20 osobowości mody na 20-lecie Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (źródło: materiały prasowe organizatora)

20 lat temu w Krakowie powstała Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru. Dziś jest jednym z najważniejszych miejsc kształcących ludzi, którzy kreują trendy i ubierają Polskę.

W czasie akcji do budynku SAPU przy ul. Zamoyskiego 52 w Krakowie organizatorzy zaproszą ludzi, którzy kreują polską modę – zarówno uznanych projektantów, jak i dziennikarzy, stylistów, organizatorów wydarzeń, blogerów. Do udziału w projekcie zaproszone zostały m.in. takie postacie mody, jak: Wojciech Bednarz (główny projektant marki Vistula), Michał Zaczyński (krytyk mody, zastępca red. naczelnego magazynu Grazia), Dorota Wróblewska (wydawca i producent SOPHISTI GROUP), Mikołaj Komar (K-MAG), Carol Morgan (Central Saint Martins College of Arts and Design w Londynie), Tobiasz Kujawa (Freestyle Voguing), Harel (harelblog.pl), Anna Pięta (HUSH), Ewa Kosz (Ultra), Małgorzata Sobiczewska (projektantka mody – est by eS.), Jacek Kłak (Fashion Week Poland), Jerzy Antkowiak (projektant mody) czy Karolina Pięch (projektantka w zespole Balenciaga).

6 listopada o godz. 17.30 rozpocznie się pierwsze spotkanie cyklu z Marcinem Dąbrowskim Mr. Dynamo – stylistą oraz blogerem. To wieloletni stylista gwiazd i redaktor mody. Pierwszy szef działu mody polskiego wydania InStyle. Szkolił się w Time Incorporation w Nowym Jorku. Współpracuje z TVP, TVN, Vivą, Galą, Wysokimi Obcasami, Twoim Stylem, Elle, Playboyem oraz z agencjami reklamowymi i domami produkcyjnymi. Stylizuje i przygląda się aktorom, aktorkom, wokalistom, muzykom, prezenterom TV i politykom.

Plan najbliższych spotkań 20X20 (godz. 17.30):

  • 6 listopada – Marcin Dąbrowski Mr. Dynamo (stylista i bloger)
  • 13 listopada – Małgorzata Sobiczewska (projektantka est by eS.)
  • 23 listopada – Dorota Wróblewska (wydawca i producent Sophisti Group)
  • 27 listopada – Harel (blogerka, krytyk mody)
  • 7 grudnia – Michał Zaczyński (krytyk mody, Grazia)

20 osobowości mody na 20-lecie Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru
Od 6 listopada 2014 r., godz. 17.30
Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru
Kraków

Dodaj komentarz