• 2014-11-04

Pierwsza młodość | Komediodramat w Teatrze Powszechnym

7 listopada na Scenie Kotłownia Teatru Powszechnego w Radomiu odbędzie się premiera spektaklu Pierwsza młodość w reżyserii Julii Wernio.

Teatr Powszechny w Radomiu, fot. M. Strudziński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teatr Powszechny w Radomiu, fot. M. Strudziński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy wiek może być istotną przeszkodą w realizacji marzeń? Czy styl bycia, temperament, świadomość obowiązujących norm, życiowe doświadczenie powinny nas ograniczać? Czy wbrew wszystkiemu i wszystkim umiemy zdobyć się na prawdziwą niezależność i wolność? Jak wiele – pomimo odebranych od życia lekcji – pozostało w nas radości, ciekawości świata i… odwagi?

Czy wciąż potrafimy zwyczajnie cieszyć się życiem? Pierwsza młodość to kameralny, psychologiczny komediodramat nasycony sceptycznym dowcipem i poetycką, acz nie pozbawioną humoru refleksją.

Oto dwie dojrzałe kobiety, Simone i Renee, osoby różniące się diametralnie pod każdym względem, ruszają w swoją pierwszą i zapewne ostatnią podróż w nieznane.

Podróż ta ma oczywiście wymiar metaforyczny – jest wyprawą człowieka ku własnemu wnętrzu i być może, ku nieskończoności – ale, jak to bywa z literaturą dobrej próby, może być odbierana także wprost, nie tracąc przez to ani sensu, ani scenicznej atrakcyjności.

Spektakl Pierwsza młodość
7 listopada 2014 roku
Teatr Powszechny w Radomiu

Dodaj komentarz