• 2014-11-03

Serce, Serduszko Jana Jakuba Kolskiego w kinach od listopada

Serce, Serduszko, nowy film Jana Jakuba Kolskiego, to opowieść o wolności, przyjaźni i wierze w marzenia. W kinach od 21 listopada.

„Serce, serduszko”, reż. Jan Jakub Kolski, fot. Aleksandra Michael, SF Tramway (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Serce, serduszko”, reż. Jan Jakub Kolski, fot. Aleksandra Michael, SF Tramway (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Maszeńka marzy o karierze primabaleriny. Pewnego dnia ucieka z domu dziecka, a w ślad za nią rusza Kordula, jej ekscentryczna opiekunka i miłośniczka tatuaży. Razem przemierzają całą Polskę od Bieszczad aż do Gdańska, by zdążyć na egzamin do szkoły baletowej. Ścigane listem gończym przez policję, napotykają na swojej drodze mnóstwo dziwnych postaci, które pomagają dziewczynce spełnić marzenia. Maszeńki szuka też jej ojciec, który musi na nowo odnaleźć drogę do serca córki i odmienić swoje życie.

Serce, Serduszko jest projektem świetlistym, jasnym, nasyconym ciepłem i poczuciem humoru. Wierzę, że na ten film przyjdzie do kina cała rodzina: dziadkowie, rodzice, dzieci. Lubię przemawiać z ekranu przez bohaterów dziecięcych – bez minoderii i puszczania oka, bo to się nie opłaci. Dziecko z filmu przemówi do dziecka w kinie tylko wtedy, kiedy głos z ekranu zabrzmi szczerze i naturalnie. To pewne.

– Jan Jakub Kolski

Serce, Serduszko
Scenariusz i reżyseria: Jan Jakub Kolski
Obsada: Julia Kijowska, Marcin Dorociński, Borys Szyc, Gabriela Muskała, Franciszek Pieczka, Maja Komorowska
Dystrybucja: Next Film
W kinach od 21 listopada 2014 r.

Dodaj komentarz