Happy end Adama Kaczanowskiego

W październiku nakładem WBPiCAK w Poznaniu ukazała się książka Happy end, której autorem jest Adam Kaczanowski. Publikacja ta stanowi zbiorcze wydanie wszystkich książek poetyckich Kaczanowskiego, zawiera także nowe teksty autora.

Adam Kaczanowski – „Happy end”, okładka (źródło: materiały prasowe)

Adam Kaczanowski – „Happy end”, okładka (źródło: materiały prasowe)

Happy end zawiera wszystkie dotąd wydane książki poetyckie Adama Kaczanowskiego, nowe wiersze, teksty pisane pod pseudonimem oraz dramat napisany wraz z Andrzejem Szpindlerem.

Gdzieś pomiędzy duszną metafizyką Micińskiego a nadmiernie ufnym dziennikarstwem ekonomicznym można natrafić na pasmo z Kaczanowskim. Gorąco ci je polecam – tak o twórczości Adama Kaczanowskiego napisał Piotr Janicki.

Happy end Adama Kaczanowskiego to już 84. tom serii Biblioteka Poezji Współczesnej WBPiCAK w Poznaniu. Dzieło to ukazuje się razem z bonusem: utworem Kości pod pieczeń Baby Boom Adama Kaczanowskiego i Andrzeja Szpindlera oraz z płytą DVD, zawierającą Happy end Andrzeja Kaczanowskiego.

Publikacja została zilustrowana przez Kirę Pietrek.

Adam Kaczanowski (ur. w 1976 r.) – poeta, prozaik, performer. Debiutował w 1994 r. w FA-arcieNowym Nurcie. Jego utwory publikowano również w takich czasopismach jak bruLionCzas KulturyKresy. W 1997 r. kwartalnik Opcje wydał jego arkusz poetycki pod tytułem Czarna skrzynka. W 1999 r. w serii Biblioteka Czasu Kultury ukazał się tomik Życie przed śmiercią. W 2000 r. otrzymał Medal Młodej Sztuki w kategorii literatura. Dłuższe utwory prozatorskie publikuje od 1998 r. w miesięczniku Twórczość. Jego pierwsza powieść Bez końca została wybrana przez Instytut Książki do reprezentowania Polski na Festiwalu Pierwszej Powieści w Kilonii w maju 2006 r. Wydał m.in. tomy wierszy Stany (2005), Sośnicki. Szary człowiek (2006), Nowe zoo (2008), Szkielet małpy (2010), Kto zaspokoi nasz głód (2013). Mieszka w Poznaniu.

Adam Kaczanowski
Happy end
Premiera: październik 2014 roku
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Dodaj komentarz